Lise Performans Ödevim Perşembeye Kadar Acil Yardım

Chiharu

Üye
Öncelikle hepinize iyi akşamlar,ben 11.Sınıf Görüntü Ve Ses Sistemleri öğrencisiyim.Okulun kapanmasına az kala hocamız bize bir ödev verdi Multiswitch kullanarak 15Kat 4Dairelik bir binanın anten tesisatını çizeceğiz sizlere iki sorum olacak ben internetten kendime 60 çıkışı olan multiswitch buldum fakat tek sıkıntı katlar aşşağıya doğru indikçe zayıflama olurmu yani en üst kattan orta kata kadar verdikten sonra buralara amplifikatör kullanmam gerekirmi sinyalin zayıflamaması için yoksa multiswitchleri ek yaparken mi kullanmalıyım sadece. Eğer bunlar olmaz diyorsanız 15Kat 4Dairelik kurulum yapabilecek varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Bu arada quadro lnb kullanarak 4 tane çanak anten kullanacağız 1 tane kamera ve normal çatı anteni kullanmamız gerekiyor yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

İyi Forumlar...

Merhaba.Tüm bu sorduğunuz soruların cevabı aşağıdaki linkte yer alıyor.Burada dB zayıflatmasının dirençler kullanılarak (Katlarda ayrıca amfi katı hiç kullanılmaz prensip olarak),belirli bir dB değerindeki anten sinyali katlarda kademeli olarak dirençlerle zayıflatılarak hep ayni seviyede kalacak şekliyle bu kolon hattında getirilmeye çalışılır.Bir de en son kattaki koaksiyel kablonun bu çok fazla uzunluğundan dolayı dB değeri tam istenen seviyede ise hiç direnç kullanılmaz,direk bu ortak (Müşterek) anten prizine verilebilir,farklı bir ayrıntı olarak.Kolay gelsin.

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Müşterek Uydu Anten Tesisatı.pdf

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri