otomasyon maaşları

cingirock

Üye
piyasada otomasyon maaşları nasıl acaba
ben elektronik mühendisiyim tecrübesiz işe başladım 2800 tl

piyasada otomasyon maaşları nasıl acaba
ben elektronik mühendisiyim tecrübesiz işe başladım 2800 tl
Mühendis olarak bence düşük bir maaşa başlamışsınız ama tecrübeniz yok sanırım.Otomasyon da teknisyenlerin maaşları 1500-2500 tl arasında ama maaş çalıştığınız firmanın maaş politikası ve çalıştığınız bölge ile alakalı bir çok firma düşük maaşa eleman çalıştırmak istiyor ama teknisyenler daha yüksek maaş bulunca yıllarca çalıştıktıkları işi bile değiştiriyor.

yok hocam tecrübem yok yetiştirilmek üzere alındım ...işi öğrendikten sonra şartlar nasıl değişir bilmiyorum ama sanırım sektörde yetişmiş eleman az var

yok hocam tecrübem yok yetiştirilmek üzere alındım ...işi öğrendikten sonra şartlar nasıl değişir bilmiyorum ama sanırım sektörde yetişmiş eleman az var
evet yetişmiş eleman gerçekten çok az.ama geleceği olan bir sektör

Otomasyonda Teknisyen maaşı olarak 1500-2500TL dar bir aralık bence daha aza ve daha yükseğe çalışanları biliyorum.? Yüksek maaş ile iş bulan mühendis iş değiştirmezmi?:)

o yüzden ilk aşamada bende maaşa pek takılmadım piyasada iyice piştikten sonra zaten şartları bizim belirleme şansımız yok mu

Kurumsal bir şirketse kendinizin belirleme şansı yok .

yok kurumsal değil 20-25 çalışanı olan hidrolik endrüstriyel otomasyon işleri yapan bir firma

Bence çok iyi bir fiyata başlamıssın ben 5 senelik mühendisim o ücreti alamıyorum.
Hakan bedava çalışıyormuşsun.Başka firmada iş bulsan!Tazminatım var yakmayayım dersin.Bugün işi bıraksan yerine sana verdiği maaşla müh.bulamaz.Biz böyle yaptığımız için ne maaş verirlerse çalışıyoruz.2000 lerde bir firmaya iş görüşmesine gittiğimde meslek lisesi mezunuyum şu paraya çalışırım diye biliyordum.Bir mühendis hemde 5 yıllık tecrübesi olan Neden 3000 tl nin altında çalışır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri