Oturma Odasındaki Lambayı Uzaktan Kontrol

ceroglu7

Üye
Evin oturma odasındaki lamba için uzaktan kontrol sistemi yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Cep telefonundan yada bir kumanda ile kontrol etmek iyi olur mesela. Yardımlarınızı bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Avize kumandası işinizi göre telefon ile olan sistem için 2. Bir telefon na ihtiyaç duyulur tabii kontrolü çok mu uzaktan kontrol saglayacaksınız

Duy ile yaparsak kumanda ile kapatsam da bir elektrik masrafı olacak fatura kabaracak diye düşünüyorum, yanlış mıyım?

Fazla uzaktan olmayacak odanın içinden, enfazla 7-8 metre diyelim

Duy ile yaparsak derken tam anlayamadım
Sistemi uzaktan kontrol etmek için tabi biraz elektrik harcanan ama bu 2 A bile çekmeye bilir bunu alacağınız devrenin ne kadar bir amper çektiği ni araştırılması daha faydalı olur sizin için

Hazır almaktan ziyade kendim yapmak istiyorum aslında. Bahsettiğiniz uzaktan kontrol edilen duyların satıldığını duydum, iş o kadar basitse bu yöntemi izleyebilirim. Ama korkum fazla elektrik harcanmasından kaynaklanıyor. Bahsettiğniz gibi kapalı iken 2A lik akım çekecekse uygulayabilirim.

Dedi ğim gibi duyduğunuz duyun adı sanı markasını yazın teknik bilgiyi size söyleyeyim

2 a az mı:):).
cos fi yi 0.7 alalım 2 a x 220 v çarpı 0.7 bu baya büyük bir rakkam eder:)
kumandalar genelde 5 wattlık devreler ve çok ufak bios pilleri ile çalıştırılır. siz 7-8 metre diyorsanız bence ikinci bir lamba kullanabilrsiniz. hiç elektrik masrafınız olmaz. sadece vavien anahtar kullanacaksınız. nette şemaları var. çok basit bir devre. sadece 2 tane vavien anahtar alacak ve tesisat kuracaksınız.

Evin oturma odasındaki lamba için uzaktan kontrol sistemi yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Cep telefonundan yada bir kumanda ile kontrol etmek iyi olur mesela. Yardımlarınızı bekliyorum.
allra otomasyon rölesi ile olabilir ama tesisatta değişiklik yapman lazım

Cep tel akıllı ise ve ir özelliği var ise düşük maliyetli ir ile açılıp kapanan duylar var, bu şekilde istediğin mümkün, yok lambam led ve değişik renkler yakıp (7 renk) cepten wifi ile kontrol etmek isterim dersen kesenin ağzını baya açmalısın :).

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri