philips 170s besleme arızası

philips 170s lcd monitörde hiç çalışmıyor öndeki ışıkta yanmıyor. içini açtığımda yuvarlak içine aldığım transistör ve diyot aşırı ısınıyor ama ikiside sağlam kısadevre var ama nerden kaynaklanıyor bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.resim ektedir.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    459.5 KB · Görüntüleme: 57
:D okadar da acemi değilim beslemede ki transistör ve önündeki diyot ısınıyor neden kaynaklanır anlayamadım kısadevre var dedim ama o benim fikrim

philips 170s lcd monitörde hiç çalışmıyor öndeki ışıkta yanmıyor. içini açtığımda yuvarlak içine aldığım transistör ve diyot aşırı ısınıyor ama ikiside sağlam kısadevre var ama nerden kaynaklanıyor bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.resim ektedir.

arkadaşım trafonun çıkışındaki diyotlarda kısa devre ola bilir.

diyotları kontrol ettim hepsini sağlam gösteriyo fakat yanıltıyo olabilir mi acaba? tv beslemelerinde entegreler kısadevre yapıyo genelde ama bunda plaketin arkasında 8 bacaklı bi entegre var ondan şüpheleniyorum ama emin değilim.

diyotları kontrol ettim hepsini sağlam gösteriyo fakat yanıltıyo olabilir mi acaba? tv beslemelerinde entegreler kısadevre yapıyo genelde ama bunda plaketin arkasında 8 bacaklı bi entegre var ondan şüpheleniyorum ama emin değilim.

Kaç yıllık cihaz bilmiyorum ama öncelikle besleme kondansatörlerini tamamını değiştirin.arıza devam ediyorsa ve besleme eğer geri beslemeli değil ise çıkışları boşa alarak dene,voltaj çıkmıyorsa arızayı primer devrede aramalısın.kolay gelsin.

yeni cihaz kondansatörlerde falan birşey görünmüyor fakat diyot aşırı ısınıyor altını simsiyah yapmış hala bulamadım sorun nerdedir anlayamadım

H
Merhaba bende bu akşam ekranı açtım aynı arıza başıma geldi kırmızı ileişaretlediğim 2 nolu mosfet ısınıyodu
1 nolu 3 ayaklı diyodun 1 ayağı kısa devre çıkan parça 10100 yerine muadili elimde olan 30100 taktım arkadaki SMd zenerleri değiştirdikten sonra işlem tamamdır
940E707D-EE5F-417E-AEF2-ACAAB0C0147C.jpeg

Konuyu
H
Merhaba bende bu akşam ekranı açtım aynı arıza başıma geldi kırmızı ileişaretlediğim 2 nolu mosfet ısınıyodu
1 nolu 3 ayaklı diyodun 1 ayağı kısa devre çıkan parça 10100 yerine muadili elimde olan 30100 taktım arkadaki SMd zenerleri değiştirdikten sonra işlem tamamdırEkli dosyayı görüntüle 55813
Aynı sorun benim monitörde de oluştu. 2 nolu mosfet elektriğe takınca aşırı ısınıyor. Herhangi bir renk değişimi de olmamış . Parça değişimi yapmak istiyorum ama bu konularda henüz çok acemiyim. İnternetten doğru Mosfet ve diyot alabileceğim yer varmı. bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri