plc

devil190795

Katılımcı Üye
istanbul anadlu yakasında plc kursu veren ucretlı yada ucretsız bır egtım yerı warmı acaba bılen vafrmıdır

simdik elbette egtım guzeldır farklıseyler ogrenmek guzeldır fakat otomasyon benım meslegım ve bu ısden para kazanıyorum bunu tam profosyonel olarak ogrenmek ısdıyorum tabıkıde

Selamlar marka tercihin var mi bilmiyorum ama delta plc nin atasehirde merkez binasi var orda ucretsiz egitim veriliyor

malesef fıyatlar kol gıbı dedıgınız uzre nasıl yapıcazz kı ben istanbul il ozel ıdaresı baskanlıgının vermıs oldugu meslek lıselerındekı kursa katıldım tuzla eml de genel nalmada cok ıyı bır kurstu sayet ogrenme kapasıtesı bıraz zayıf oldugundan dıer arkdasların cunku alakasız ınsanlar katılmıslardı cok yavas ılerledı ben daha ılerı sevıye plc ogrenmek ısdegım için arayıs dayım bakalım kartaldakı yeri bır arastıralım

malesef fıyatlar kol gıbı dedıgınız uzre nasıl yapıcazz kı ben istanbul il ozel ıdaresı baskanlıgının vermıs oldugu meslek lıselerındekı kursa katıldım tuzla eml de genel nalmada cok ıyı bır kurstu sayet ogrenme kapasıtesı bıraz zayıf oldugundan dıer arkdasların cunku alakasız ınsanlar katılmıslardı cok yavas ılerledı ben daha ılerı sevıye plc ogrenmek ısdegım için arayıs dayım bakalım kartaldakı yeri bır arastıralım
PLC ile önemli olan analog sensörler ile çalışabilmek yoksa dijital girişli sensörler le bir şekilde ladder diyagramları ile program yazıp çalıştırmak çok da sıkıntı değil. Bir de kafa karıştırabilecek uygulama olarak PLC leri birbirleriyle haberleştirmek yani master slave muhabbetleri ; ondan sonra Scada uygulamaları var. Bunlar konusunda boş vakitlerde kursa giderek uzmanlaşmak zor. Sadece mevcut bir sistemde aksayan bir şeyler varsa müdahale etmek konusunda faydası olur. Ya da lokal küçük sistemlerle çalışmak konusunda fayda sağlayabilir.

ben zaten lader dıyagramında dıgıtal gırıslerler sıstemlerı calıstra bılıyorum analog gırıs cıkıslarla ılgılı bırseyler yapmadım bırde fonksıyon blogları ıle servo falan surmedım bunları ogrenmek ıstıyorum bırde dedıgın uzre panel yazılımları plc haberlestırme gıbı seylerde alt yapı yapsam kendıme ılerlerım dıye dusunuyorum cunku plc ye ılgım cok buyuk

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri