PROFİLO ACM 8082 İLGİNÇ ARIZA

Arkadaşlar Profilo ACM 8082 çamaşır makinası tahliye pompası kısa devre olmuş arızalı idi, değiştirdim suyu yine boşaltmadı. pompa sağlam direk verince 220 yi çalışıyor, pompayı kontrol eden triyak ZGM Y309 patlamış bunu değiştirdim.suyu yine boşaltmıyor. ilk taktığımda boşalttı bu seferde pompa devreden çıkmadı lehim pastasını curruf temizleyince makina normal çalıştı, yıkadı ,fakat su boşaltmadığı için sıkmıyor yıkama yaptıktan sonra proğram sonu diye bekliyor. normalde kazanda su yokkan sıkma işlemi yapıyor ,yani perostatla ilgili bir sorun yok. nereye bakmalıyım. ne yapmalıyım* bu triyakı kapı kilit bölümünden söktüm mersinde hiç bir elektronikçide bulamadım, demek istediğim makine kartı bir bütün olarakmı tanımlıyor. kapı bölümüne z108 tiryak taktım kapı klitlendi su aldı yıkadı ısıttı su boşaltmayı yapmıyor acil yardımlarınızı beklerim mersinden selamlar.saygılar

Triyak yazilari aynimidir.?benim bildiyimce ZGMY309 YERINE Z108 tiyaki koydunuz.oylemi?

Yani ZGM-Y309 YERINE Z108 triyaki koydunuz.Cunki triyaklar uzerindeki yaziya gore farklidir.aynisini koymalisin/ZGM-Y309 sokdunse yerine yine ZGM-Y309 KOYMALISIN
QUOTE="sevdayelleri33, post: 596922, member: 138924"]ZGM-Y309 BULAMADIM AYNI KARTTA KAPAK AÇMA KLİTLEME TRİYANI SÖKTÜM POMpA MOTORU BÖLÜMÜNE TAKTIM yani orjinali aynısını taktım[/QUOTE]

söktüm zgm Y309 yerine aynısını zgm Y309 taktım pompa tahliye bölümüne. kapak bölümüne Z108 taktım zgm Y309 yerine kapı kilitlendi ve makine su aldı kapakta proplem yok fakat tahliye pompası orjinal triyağı ZGM Y309 takmamama rağmen çalışmıyor makinenin diğer su alma sıkma vs çalışıyor

söktüm zgm Y309 yerine aynısını zgm Y309 taktım pompa tahliye bölümüne. kapak bölümüne Z108 taktım zgm Y309 yerine kapı kilitlendi ve makine su aldı kapakta proplem yok fakat tahliye pompası orjinal triyağı ZGM Y309 takmamama rağmen çalışmıyor makinenin diğer su alma sıkma vs çalışıyor
Kartdan pompaya gelen kablolari yokla

sağlam kablolara baktım ayrıca z108 takınca pompa motoru sürekli çalışıyor diğer işlevler çalışmnıyor
yani kablo sağlam

pompa triyakının yanındaki siyah varistörleri sök at
triyak sürücü transtörünüde değiştir

pompa triyakının yanındaki siyah varistörleri sök at
triyak sürücü transtörünüde değiştir
ustam sağolasın sizden gelecek cevabı bekliyordum kartı birdaha kontrol edeceğim. burada kafama takılan ya pompa sürekli çalışıyor. hiç birşey çalışmıyor. makine komut almıyor. yada pompa çalışmıyor diğer işlevler normal çalışıyor buradaki durumu çözemedim. önce varistörleri bir devreden çıkartayım bakayımm

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri