PROFİLO EKO 3310 KAZAN EKSENİ KAYMIŞ

alytmz

Üye
Çamaşır makinası yakın zamandır sıkmada çok ses çıkarıyordu. Dün kazan tamamen dönmemeye başladı. Arkasını açtım kayışın bağlı olduğu kasnak hemen arkasındaki plakaya sürtüyor, eğimi değişmiş yani. Ön taraftan kapağı açıp tambura baktım üst taraf biraz aşağıya gelmiş, eksen bozuk yani. Bunun tamiri nasıl olur, ne kadar tutar ya da ne yapabilirim ?

​Buyuk ehtimal Rulmanlar dagilmis.Kece rulman deyisdirmen lazim.Bazi model kazanlar kaynakli ola bilir.

Çamaşır makinası yakın zamandır sıkmada çok ses çıkarıyordu. Dün kazan tamamen dönmemeye başladı. Arkasını açtım kayışın bağlı olduğu kasnak hemen arkasındaki plakaya sürtüyor, eğimi değişmiş yani. Ön taraftan kapağı açıp tambura baktım üst taraf biraz aşağıya gelmiş, eksen bozuk yani. Bunun tamiri nasıl olur, ne kadar tutar ya da ne yapabilirim ?

kazan rulmanları dağılmış. rulmanları ve keçesini değiştiriniz

kazan rulmanları dağılmış. rulmanları ve keçesini değiştiriniz

teşekkürler peki tamirini dışardan yaptırsak ücret ne kadar tutar ortalama bir fiyat söyleyebilir misiniz ?

teşekkürler peki tamirini dışardan yaptırsak ücret ne kadar tutar ortalama bir fiyat söyleyebilir misiniz ?

dışardan bi ustaya 150tl ye yaptırabilirsiniz.kendiniz yaparsanız 30-40tl ye maledebilirsiniz.kendiniz yapmak isterseniz webcam aracılığı ile nasıl yapacağınızı tarif edebilirim.

bu makinaya eğer çürüğü falan varsa o kadar masrafa değmez..

ama rulmanlaı değiştirmek kolaydır..

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri