PTZ KAMERA YARDIM

ARKADAŞLAR MERHABA

AKLAŞIK 3 AY ÖNCE SPEED DOME KAMERA SİSTEMİ KURDUM
KABLO OLARAK ERKO MARKA POLİETİLEN 4+1 CCTV KABLO KULLANDIK. MESADE 300MT CİVARI
BESLEMELERİ 2*075 KABLO İLE 20MT MESAFEDEN YAPTIK.
3 AYDIR KAMERALAR SORUNSUZ ŞEKİLDE ÇALIŞIYORDU 2 GÜN ÖNCE KAMERA GÖRÜNTÜSÜNDE SORUN OLUŞTU. SİZCE SORUN NE OLABİLİR. KAMERADAN GÖRÜNTÜ GELİYOR ANCAK GÖRÜNTÜ SÜREKLİ SİYAH BEYAZ VE AŞŞAĞIYA DOĞRU KAYIYOR. (TELEVİZYONDAN KANALI TAM AYARLAYAMAZSINIZ YA ONUN GİBİ :) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

elektrik farkından yapabilir kameraya bağladığın adaptörle sistemin bulunduğu elektrik aynı fazda olması gerekiyor speed dome ve keybordlarda faz farkından dolayı yanmalar ve böyle arızalar gerçekleşebiliyor yapabiliyorsan merkezden beslemeleri ayarla birde öyle dene ama mesafen uzun ısın zor olacaktır tabi illa bu sebepten yapıyor demiyorum bu bir secenek voltaj

elektrik farkından yapabilir kameraya bağladığın adaptörle sistemin bulunduğu elektrik aynı fazda olması gerekiyor speed dome ve keybordlarda faz farkından dolayı yanmalar ve böyle arızalar gerçekleşebiliyor yapabiliyorsan merkezden beslemeleri ayarla birde öyle dene ama mesafen uzun ısın zor olacaktır tabi illa bu sebepten yapıyor demiyorum bu bir secenek voltajları olc derim birde adaptörünü kontrol et güç yetersiz kalıyor olabilir cctv koaksiyelinin canlı cansız uclarında kısadevre olabılır veya kablonun kuaksiyeli 75 ohm iletmiyor olabilir ama öncelikle güç adaptör ve faz onlara bak kolay gelsin

Ustamın dediği gibi güç çok önemli. Muhtemelen kameran arızalanmıştır. Söküp yakın mesafeden test et. Büyük ihtimalle garantiiye göndermen gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri