Rüzgar gülü ve Asenkronmotor yardımıyla ev elektriği üretme

ekremshn81

Üye
Merhaba beyler.
Rüzgar gülü ve Asenkronmotor yardımıyla ev elektriği üretmek için hangi işlemlere dikkat etmeliyim.

Evim sobalı ve kışlar çok soğuk. Çocuğum hastalanıyor. Bu yüzden Elektrik üretip evi ısıtmam lazım.

Saygılar iyi çalışmalar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bulunduğunuz bölge neresi ?

Yıl boyu yada ortalamada kaç ay sürekli rüzgar akısı alıyorsunuz?

Düzce merkez köyü. Bulunduğum mevkinin rüzgarı bol ama bazen çok zayıf. Kışın yağmur kar çok oluyor.

Düzce merkez köyü. Bulunduğum mevkinin rüzgarı bol ama bazen çok zayıf. Kışın yağmur kar çok oluyor.
Ekrem bey düşünceniz güzel ancak asenkron motorla yeterli gücü elde edemiyebilirsiniz benim düşüncem şarj dinamosu gibi elektrik üretmek için üretilmiş bir şey kullanın.Zaten rüzgar ve güneş enerji üretimi için çok verimli üreteçler değil birde buna asenkron motordan üretmeyi eklediğimizde çokda verimli olacağını sanmıyorum.Düzcenin bolu dağı taraflarında olsaydınız belki yükseklikteki hava akımından dolayı daha fazla verim alabilirdiniz veya akçakoca tarafında karadeniz rüzgarından faydalanabilir diniz ama merkezde çok verimli olacağını düşünmüyorum.

asenkron motor kullanmak pek mantıklı değil. Çünkü o motor elektrik üretmek için uygun değil.

Bu konuda zaten çok verimli olmadığı için normal bir alternatör kullanmanızı öneririm.

Yalnız daire - evinizin ısınmasını karşılayabilmek için güçlü bir alternatör ve rüzgar hızına bağlı olarak değişecektir ancak 2 metre çapında ve üzerinde bir pervane kurmalısınız. Daha düşük çaplı pervaneler ile istediğiniz gücü almak zor.

Kolay gelsin.

Ekrem bey düşünceniz güzel ancak asenkron motorla yeterli gücü elde edemiyebilirsiniz benim düşüncem şarj dinamosu gibi elektrik üretmek için üretilmiş bir şey kullanın.Zaten rüzgar ve güneş enerji üretimi için çok verimli üreteçler değil birde buna asenkron motordan üretmeyi eklediğimizde çokda verimli olacağını sanmıyorum.Düzcenin bolu dağı taraflarında olsaydınız belki yükseklikteki hava akımından dolayı daha fazla verim alabilirdiniz veya akçakoca tarafında karadeniz rüzgarından faydalanabilir diniz ama merkezde çok verimli olacağını düşünmüyorum.

Beyler ilginize çok teşekkür ederim.
Akçakoca'ya yakınım. Rüzgar sağlam. Alternatör derken ? En az kaç değerlere sahip olmalı ?

Alternatör için "en az kaç değerlere sahip olmalı" sorusu bence yanlış.

ihtiyaca göre elektrikmi üreteceksiniz ? Yoksa ürettiğiniz kadarmı elektrik harcayacaksınız?

Önce bunu cevaplamak lazım. Eğer evimin ihtiyacını komple karşılamak istiyorum derseniz evinizin maksimum harcamasını hesaplayıp ona göre bir alternatör ve pervane sistemi kurulmalı.

Alternatör için "en az kaç değerlere sahip olmalı" sorusu bence yanlış.

ihtiyaca göre elektrikmi üreteceksiniz ? Yoksa ürettiğiniz kadarmı elektrik harcayacaksınız?

Önce bunu cevaplamak lazım. Eğer evimin ihtiyacını komple karşılamak istiyorum derseniz evinizin maksimum harcamasını hesaplayıp ona göre bir alternatör ve pervane sistemi kurulmalı.

Serkan bey evimin maksimum gideri tüketim =645.000 elektrik faturasında yazan

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri