ROBOTİK TUTUCU ( GRİPPER )

Okanergur

Üye
Robotik tutucu gripper nasıl yapabilirim sadece tutup bırakmasını ıstıyorum 6v luk dc motorla nasıl yapabılırım ? yardım ederseniz sevinirim ?

Aslında internette bolca örnek var
Tavsiyem tutucuya yaylı yada esneyen basit bir sistem ekle ki fazla gç gerektirmesin eskiden biz bisiklet ince çelik fren halatını sardırarak yapmıştık çok ta güzel olmuştu
Bunu iş makinelerinden taklıtle yapabilirsin ama biraz atelye gereeçleri ve metaryal gerkli
kolay gelsin

Makası veya arkadaşın bahsettiği gibi bisiklet fren mekanizmasını taklit et. Dişli katarak bir tarafın yaptığı hareketi diğer tarafa simetrik yaptırabilirsin.

Motora bir tane sonsuz dişli tak, iki tanede aynı dişliyi bu sonsuz dişli çevirsin. Bu dişlilerede tutma için ne düşünüyorsan, plastik, tahta, v.s. onlardan tutucularını yap. Motor ileri gidince tutsun, ters gidince bıraksın...
Blender varsa bozuk, ondan dişli çıkabilir...

Sadece "robot kol gripper" yazmam yetti Google'a...
https://www.google.com.tr/search?q=...&sa=X&ei=qnj9VNGpFcfpUoO1hNAJ&ved=0CAYQ_AUoAQ

Bu modelde dişli kullanılmış.Ayrıca sonsuz dişli de kullanılmamış. Dişlilerden birine motordan tahrik veriliyor.
SzQccRzKnWLYACrNmXOP9ocvwrjSBVCUXGnk98yyLewJu0UE_x.jpg

Bunda ise direk servonun plastiğinden eksantrik birer parçayla hareket alınmış. Seç beğen kullan.
-font-font-b-Gripper-b-font-Extra-Width-for-font-b.jpg

Hazır olarak nerden alabılırım arkadaşlar acılıyetlı bır sekılde lazım bana dc motor kontrolu robotik tutucu (gripper lazım acil ?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri