Rockwell PLC 'de Siemens PLC Muadili Ürün

srdr_ks

Üye
Merhabalar,

Rockwell PLC'ler de Siemens s7-300 ve s7-400h muadili ürünler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz. Sürekli olarak siemens kullanmaktayım. Ancak Çeşitlilik ve pazar avantajı açısından bu tarz ürünlerede yönlenmek istiyorum. s7-300 ve 400-h serilerinin muadili olacak ürünlerde en büyük kriterim I/O sayısının yüksek olması, ethernet portunun bulunması ve OPC server desteğinin bulunmasıdır.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öncelik ile cevabınıza teşekkür ederim. Şu aralar düzenli olarak rockwell PLC'Ler ile ilgili araştırma yapıyorum. Kendi Scada yazılımını geliştiren bir firmada çalışıyorum. Scada yazılımımızı olabildiğince esnek yazmamıza rağmen siemens harici firmaların sadece lafta ilgi göstermeleri yüzünden otomasyon kısmında kendimizi çok kısıtlı hissediyorum. Bu yüzden ABB, phonix, ve rockwell üzerinde yoğunlaştım. Kendim ve firmam adına bakış açımızı genişletmek istiyorum. Rockwell PLC'Lerde sizin önermiş olduğunuz model üzerinden simulasyon yapabilirmiyim? Ayrıca Rockwell türkiye Distributörlerinden yetkin olan bir tane önerebilir misiniz?

merhaba ,
sorunlarınıza yanıt alamadıysan market otomasyon dan yardım alabilirsiniz.

Amacınız denemek ise L32E işlemci alıp deneyebilirsiniz. (Sadece öneri)
Maliyet açısından da daha ucuz olur. Güç bloğu yettiği sürece de input/output kartları ekleyebilirsiniz PLC işlemcisi altına.
Hatta L32E (daha doğrusu hepsi) ethernet haberleşmesine uygun olduğu için sahada kullandığınız input/output işini Point I/O kartı ile çözersiniz basitçe.

RsLogix 5000 ile de bu hardware yerleşimi software olarak tanımlarsınız.
Arayüzü kullanışlı bir programdır RsLogix 5000.
Siemens'te yazılım yapabiliyorsanız onu da halledersiniz rahatça.

Yine sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

arkadaşlar

bir makinadan Softlink IM 153 DP Slave Profibus haberleşme modülü çıktı.Makina yatıyor.Ürün piyasada yok,araştırdığım ürün SIMATIC s7-300 CP 342-5 PROFiBUS DP 2 x 20 pin model adına sahip SIEMENS ürünü çıktı.

Piyasada bu ürüne başka muadil yok mu?

Amacınız denemek ise L32E işlemci alıp deneyebilirsiniz. (Sadece öneri)
Maliyet açısından da daha ucuz olur. Güç bloğu yettiği sürece de input/output kartları ekleyebilirsiniz PLC işlemcisi altına.
Hatta L32E (daha doğrusu hepsi) ethernet haberleşmesine uygun olduğu için sahada kullandığınız input/output işini Point I/O kartı ile çözersiniz basitçe.

RsLogix 5000 ile de bu hardware yerleşimi software olarak tanımlarsınız.
Arayüzü kullanışlı bir programdır RsLogix 5000.
Siemens'te yazılım yapabiliyorsanız onu da halledersiniz rahatça.

Yine sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Bu ürün sanki Atmega 2560 R3 ün ethernet kalkanlısı gibi geldi. :)

arkadaşlar

bir makinadan Softlink IM 153 DP Slave Profibus haberleşme modülü çıktı.Makina yatıyor.Ürün piyasada yok,araştırdığım ürün SIMATIC s7-300 CP 342-5 PROFiBUS DP 2 x 20 pin model adına sahip SIEMENS ürünü çıktı.

Piyasada bu ürüne başka muadil yok mu?
Binlerce...
1- Makine biriminin haberleşme çıkışı nedir ?
2- DP Slave birincil ağ peki ikincisi ?

Softlink IM 153 DP Slave Profibus == Siemens ET200S (IM151-1)
***Bunları bana ezberletene lanet gitsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri