Süpürge motoru değişimi?

alijandro

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Eski süpürgeme yeni motor takmak istiyorum. Fakat yeni takacağım motorda kablolar renkli değil.Her iki kabloda siyah renkli. Kabloları takarken nelere dikkat etmem gerekli.Yanlış bağlantı hangi soruna yol açar.Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla.

Merhaba Arkadaşlar,
Eski süpürgeme yeni motor takmak istiyorum. Fakat yeni takacağım motorda kablolar renkli değil.Her iki kabloda siyah renkli. Kabloları takarken nelere dikkat etmem gerekli.Yanlış bağlantı hangi soruna yol açar.Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla.

Demontajdan montaj :) kabloları birebir tespit edip bağlaman gerekir. Ne olacağına gelince senin bağlantıyı karıştırmandaki fantazinin boyutlarına bağlı herşey olabilir !

Bağlantıda siyah kablolara; terminal üzerinden irtibatı sağlanması gereken yerlere girişte kablo renginde yüksükler kullanabilirsiniz. Ek yapmanız gerekirse renkli ek muffları var. Örnekleri ekte. Kablo numaralandırma plastikleri var ama ennihayetinde süpürge olayı abartmamak lazım.

Ekli dosyalar

• yüksük.jpg
    yüksük.jpg
    20.1 KB · Görüntüleme: 23
  • izoleli ek mufu.jpg
    izoleli ek mufu.jpg
    42.4 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Merhaba Hocam,
Çıkardığım motorun kablosu iki adet ve renkli, takacağım motorun kabloları her ikiside siyah.Zaten iki kablo var. Kabloları karıştırmak söz konusu değil. Bu iki kabloyu nasıl ayırt edeceğim.Motorlar aynı.Çıkış kabloları rengi farklı.Yan yana koyop hizlayıp baksam olmazmı.Teşekkür ederim.

Merhaba Hocam,
Çıkardığım motorun kablosu iki adet ve renkli, takacağım motorun kabloları her ikiside siyah.Zaten iki kablo var. Kabloları karıştırmak söz konusu değil. Bu iki kabloyu nasıl ayırt edeceğim.Motorlar aynı.Çıkış kabloları rengi farklı.Yan yana koyop hizlayıp baksam olmazmı.Teşekkür ederim.

Evet iki kablo gider süpürge motoruna yer değişirse birşey olmaz ters dönmez yani merak etmeyin.

Teşekkür ederim.İstediğim cevabı ve yardımı aldım.Tekrar sağolun.İyi günler dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri