s7-1200 simülasyon

Arkadaşlar merhaba siemens s7-1200 plc için tia portalda simülasyon geldi mi? bu konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Online simülasyonu var...

Evet

Öğrenme amaçlı bakıyorum. Biraz önce v13 SP1 de varmış diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siemens in tüm yazılımlarını sırf bu similasyon eziyeti yüzünden kaldırdım bilgisayarımdan. hem 25 Gb yer kapla hem yazılım için ayrı similasyon için ayrı program kullan. Birde bu iki programı bir birine bağlayacağım diye uğraş MPI mı PROFIBUS mı o mu bu mu uğraş. Schneider Somachine 4.1 ve Somachine Basic öneririm herkese tüm similasyonları içinde gömülü halde mevcut. Hatta Somachine 4.1 ile Schneider Vijeo Designer HMI programlama programını bir biri ile haberleştirip offline olarak simüle bile edebilirsiniz.

PLSIM var ama Lisanslı (TIA Portal ile birlikte çalışyormuş).. Hiç kullanmadım. Crack bulabilirsen kullan..
Elinde CPU varsa hiç uğraşma online kullan...

Siemens in tüm yazılımlarını sırf bu similasyon eziyeti yüzünden kaldırdım bilgisayarımdan. hem 25 Gb yer kapla hem yazılım için ayrı similasyon için ayrı program kullan. Birde bu iki programı bir birine bağlayacağım diye uğraş MPI mı PROFIBUS mı o mu bu mu uğraş. Schneider Somachine 4.1 ve Somachine Basic öneririm herkese tüm similasyonları içinde gömülü halde mevcut. Hatta Somachine 4.1 ile Schneider Vijeo Designer HMI programlama programını bir biri ile haberleştirip offline olarak simüle bile edebilirsiniz.
Kullanmadım ama katılyorum. Schneider PLC konusunda atak yaptı gibi hemde Türkçe arayüz bildiğim kadarıyla..

Kullanmadım ama katılyorum. Schneider PLC konusunda atak yaptı gibi hemde Türkçe arayüz bildiğim kadarıyla..

Somachine Basic Türkçe arayüzlüdür. Lakin Basic te sadece M221 plc leri Ladder olarak programlayabiliyorsunuz. Somachine 4.1 de ise sınırınız yok ve ücretsiz lisanslama var. Arayüzü de Tia Portal V13 kadar karmaşık değil.

Siemens tam bi hayal kirikligi.calistigim yerdeki plc lerin tamami siemens oldugu icin mecburen kullaniyorum.tia portal ayri bi dunya simatic manager ayri bi dunya.

Bos vakit buldukca diger markalari ogrenmeyi dusunuyorum.schneider hem somachine hem de codesys ile uyumlu diye biliyorum dogrumudur

Bi de bi akil danisayim.beckoff plc lerin cok iyi oldugunu soylediler.kullanan var mi.codesys ile uyumlu mu.offline simulator mevcut mu.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri