S7 1214 DC DC DC yardım

alp42

Üye
d.PNG

Bu hatayı alıyorum 1 haftadır uğraşıyorum yapamadım. Yardımcı olacak birisi var mı? I P adreslerini değiştiriyorum olmadı programı silip yeniden yükledim gene olmadı !

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Baktım hocam da yok yapamadım

simensin sitesinden iptools yukle calistir ip ver.plcnin enerjisini her kapatip actiginda baglanmama hatasi bendede oluyor .iptoolsla ip ver accesible deviceste versiyon gordugun zaman tiada baglanabilirsin

Tia portalda proje ağacının alt kısımlarında olan "Online access" in altından kendi ekran kartını bul, onun altındanda "Update accessible devices" butonuna bas, birşey bulabiliyor mu?
Ordan plc nin IP adresine ulaşabiliyorsa kendine sabit IP adresi verip dene.

Dostum yapilandirma ayarlarindan version degistirip dene diger versiyonlari secip tek tek deneyebilirsin

PLC'ye verdiğiniz ip numarasının ilk üç rakamı bilgisayarın ip numarası ile aynı olmalıdır. Yani 192.168.0. ....
burası bilgisayarla plc'nin aynı olmalı sadece son hane farklı olmalıdır. Öncelikle pc'nin yerel ağ bağlantı özelliklerinden IP4 Deki ip numarasını öğren.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri