s7 315-2dp hmi panel yardim

bektasari

Üye
merhaba egitim icin aldigim 6ES7 315-2AG10-0AB0 plc'ye hmi baglamak istiyorum weinview mt6100i panelleri gordum.herhangi bir modul almadan dp portundan baglayip kullanabilirmiyim.veya bendeki plcye uygun (herhangi bir modul vs almadan) direkt baglayabilecegim uygun fiyali hmi panel onerebilirmisiniz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
CPU'nuzun MPI portu ile weinview mt6100i panelinizin rs485 portuna bağlayabilirsiniz direk. Bir modül vs bişey almanıza gerek yoktur. Weintek'in sitesinde bağlantı şeması var bir araştır istersen ben yapmıştım böyle bir proje, eğer bulamazsan ben projelerimi bir karştırırım.

tesekkurler.acaba panel bagliyken ayni anda step7 ile baglanabilirmiyim olursa nasil yaparim ne lazim?

Üstat ben haberleşme kablosunu sök tak yapmıştım program vs birşey yükleyecekken açıkçası yapılıtmı bilmiyorum denemek lazım :) Dp portu yoktu benim CPU da ozaman olsaydı bende cp5711 var oradan bağlanırdım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri