sensörlü lamba sorunu

keremyv

Üye
evin bi odası için aldığım sensörlü lambayı eski çıkan lambanın yerine taktım. L ye kırmızıyı, N ye ise maviyi bağladım ve duylara da elektrik gelmekte. fakat lamba çalışmamakta. bunun sebebi anahtarı devre dışı bırakmamam yada başka bişey olabilir mi?

Anahtar sürekli on konumunda kalsın kontrol sensörde olsun.

Anahtar sürekli on konumunda kalsın kontrol sensörde olsun.
sürekli on konumunda, duylara elektrik dahi geliyor ama çalışmıyor, gece gündüz ve süre ayarlarını da değiştirdim. sensörün görüş açısıyla alakalı olabilir mi?

Yalnış bağlantı yada sensör devresinde arıza olabilir yeni almış olsan bile..

sürekli on konumunda, duylara elektrik dahi geliyor ama çalışmıyor, gece gündüz ve süre ayarlarını da değiştirdim. sensörün görüş açısıyla alakalı olabilir mi?
Lamba duya tam oturdu mu?Elektrik geliyor ditorsunuz nötr geliyor mu duya?Eğer kontrolkalemi ile bakıyorsanız sadece faz ı görürsünüz! Nötr için ölçü aleti lazım. Lambayı söküp dikkatli bir şekilde tekrar takın.Sensör ayarları var üstünde ışıkta çalışma ve zaman ayarı bunları kontrol edin

Yalnış bağlantı yada sensör devresinde arıza olabilir yeni almış olsan bile..
sıkıntıyı buldum. bağlantıda problem olduğunu anladım. ama tarif edildiği şekilde bağladım. kırmızıyı L ye, maviyi N ye. neyse çalıştı soru yok :) teşekkürler

Lamba duya tam oturdu mu?Elektrik geliyor ditorsunuz nötr geliyor mu duya?Eğer kontrolkalemi ile bakıyorsanız sadece faz ı görürsünüz! Nötr için ölçü aleti lazım. Lambayı söküp dikkatli bir şekilde tekrar takın.Sensör ayarları var üstünde ışıkta çalışma ve zaman ayarı bunları kontrol edin
ölçü aleti yok ondan sonuç alamadım. bağlantı kablolarında sorun varmış. cevaplarınız için teşekkürler

arkadaşım sensörlü lambalarda iki lamba takabiliyoruz en fazla.ama orya takacağımız lambalar maximum 25 watt yada 40 watt gücünü geçmemek zorunda.lambaları takmak için sensörün orayı açıyosunya orda bi yere bu değer yazılı oluyo genelde.orda yazan watt değerini geçen lamba taktıysan o yüzden yanmıyorda olabilir.yada bence elektrik bağlantısında bi hatada olabilir.bu tür şeylerin bağlantı şeması oluyo diye biliyorum sensörlü lambanın üstünde biyerde,orya bak ona göre yap bağlantılarıda.belki lambalarda arızalı olabilir yeni aldığın lamba bozuk çıkıyo benim başıma geldi bi kere.lamba alırken dene lambaları orda.

arkadaşım sensörlü lambalarda iki lamba takabiliyoruz en fazla.ama orya takacağımız lambalar maximum 25 watt yada 40 watt gücünü geçmemek zorunda.lambaları takmak için sensörün orayı açıyosunya orda bi yere bu değer yazılı oluyo genelde.orda yazan watt değerini geçen lamba taktıysan o yüzden yanmıyorda olabilir.yada bence elektrik bağlantısında bi hatada olabilir.bu tür şeylerin bağlantı şeması oluyo diye biliyorum sensörlü lambanın üstünde biyerde,orya bak ona göre yap bağlantılarıda.belki lambalarda arızalı olabilir yeni aldığın lamba bozuk çıkıyo benim başıma geldi bi kere.lamba alırken dene lambaları orda.
geç yazdım kusura bakmayın. lambanın 25wattı geçmeyeceğini ve tasarruflu olmaması gerektiğini okumuştum. sıkıntıyı çözdüm. sorun elektrik hattını döşeyenler renkleri ters yapmışlar. şuan çalışıyor. teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri