Servo Seti İhtiyacı

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar öğrenme amaçlı kullanmak üzere Servo seti (Servo motor, Sürücü, Bağalntı ekipmanı) lazım.
Güç önemli değil... En ucuz nerede bulabilirim... Şimdiden Teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Vaktinde ben de bakmıştım dolar düşükken 1000 TL'nin biraz üstünde alabiliyordum Delta'nın en küçük watt'lı serisini. En ucuz bunu bulmuştum sanırım. Ama şimdi dolarda yüksek zam da geldi sanırım.. Biraz pahalıya gelebilir..

Ebay'dan bakmıştım orda uyguna denk gelinebilir. 75 Euro veya 90 Dolar sınırını aşmazsanız ürün gelir.

Vaktinde ben de bakmıştım dolar düşükken 1000 TL'nin biraz üstünde alabiliyordum Delta'nın en küçük watt'lı serisini. En ucuz bunu bulmuştum sanırım. Ama şimdi dolarda yüksek zam da geldi sanırım.. Biraz pahalıya gelebilir..

Ebay'dan bakmıştım orda uyguna denk gelinebilir. 75 Euro veya 90 Dolar sınırını aşmazsanız ürün gelir.
Teşekkürler...
aliexpres ve ebaydan bakıyorum. Ama buralarda eğitim için alıp işi bitmiş olan varsa belki biraz ucuz alabilirim diye düşündüm ;)
Bu 75 Euro veya 90 dolar gümrükle alakalı bir sınır mı...?

Rica ederim.
Aslında gümrük sınırı 75 Euro'dur. Eğer ürün dolar ile alınmışsa o anki kur neyse dolara göre çevirirler 75 Euro'yu. Eğer ki sınırı aşarsa vergisini öder alırsınız. Sınırı aşmazsa ve oradaki memur üründe bir mahsur görmüyorsa ürün evinize kadar gelir.

Ben şimdiye dek elektronik kompanent, geliştirme kartları vs çok getirdim. Hepsi geldi.

O şekilde bulman mümkün olur mu bilmiyorum açıkçası biraz şans işi :) ben çalıştığım şirketlerde proje yaparken öğrendim almama gerek kalmadı ama alınırsa çok faydası olur diye düşünüyorum..

GMTcnt servo paketlerini deneyebilirsiniz

Ebay ve aliexpres te en ucuz 120 dolar civarında bulabildim. Durum pek iç açıcı değil.
Bakalım kısmet... bilgilendirme için tekrar Teşekkürler....

Satıcıyla görüşüp fiyatı sınırlarda yazdırın, 73 Euro gibi :) Taşıma bedeli 75'e dahil değil. Bilginiz olsun. Önemli olan ürünün 75 Euro'yu geçmemesi yani.

Yani Servoya ve sürücüye ayrı ayrı satmış da gösterebilir. Oluyor böyle şeyler :)

Tabii şu da var 120 dolarsa eğer ve gerçekten iş görecekse vergisi de ödenebilir.. Toplam 150 dolar tutsa ki bu da oldukça uygun bence..

Ne kadar iş görür bilemiyorum. Malum konuya yabancıyım ve öğrenmek için alıyorum. Öğrenmeme yardımcı olacak kadar iş görsün yeter... Vergi işlemleri nasıl oluyor. Bizim ülkede prosedürle uğraşmak para vermekten daha zor..

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri