sony rx70

bekir34

Üye
power düğmesine bastığım da çalışmıyor standby da saati çalismiyor fişi taktığımda kaset bölümündeki motor çalışıyor hic bir tuş cevap vermiyor sorun ne olabilir besleme yada hangi kartta sorun olabilir lütfen yardım arkadslar tesekur ederim simdiden cihzim sony rx70

power düğmesine bastığım da çalışmıyor standby da saati çalismiyor fişi taktığımda kaset bölümündeki motor çalışıyor hic bir tuş cevap vermiyor sorun ne olabilir besleme yada hangi kartta sorun olabilir lütfen yardım arkadslar tesekur ederim simdiden cihzim sony rx70
Konu ile alakalı tecrübeniz yoksa,kurcalamadan iyi bir tamirciye götürmenizi tavsiye ederim.Zira öğrenmek adına çöpe atılmayacak kadar kaliteli bir cihaz.

on paneli degistirmistim zaten bu arizayi cozemedim fisi takinca kaset calarin motoru calisiyor baska hicbir sry calismiyor bana bu ilginc geldi yardim edebilirsenizs evinirim

ön panelden kastınız nedir. şu işi baştan anlatsanız.ilk arızası neydi, siz neler yaptınız,sonra neler oldu.

power tusu calismiyordu tusu değistirecekken kartta catlak oldugunu gordum tasima esnasinda yere dusmustu on panelde kırık vardi paneli ve power tusunun bulundugu kartı zor da olsa bulup değistirdim.Esim altini silmek icin cekmis ve calismamis kapaliyken saati calisiyorya komple gitti elelektirik sadece fis takılıyken kaset caların motoru calisiyor bos donuyor saat ve hic bir sey calismiyor ne kumanda nede baska bir tus cevap vermiyor.Sizcede fis takiliyken kaset calarin motoru hic bir tusa basmadan calismasi garip deilmi sikintim bu anlatabildim umarim

power tusu calismiyordu tusu değistirecekken kartta catlak oldugunu gordum tasima esnasinda yere dusmustu on panelde kırık vardi paneli ve power tusunun bulundugu kartı zor da olsa bulup değistirdim.Esim altini silmek icin cekmis ve calismamis kapaliyken saati calisiyorya komple gitti elelektirik sadece fis takılıyken kaset caların motoru calisiyor bos donuyor saat ve hic bir sey calismiyor ne kumanda nede baska bir tus cevap vermiyor.Sizcede fis takiliyken kaset calarin motoru hic bir tusa basmadan calismasi garip deilmi sikintim bu anlatabildim umarim
Tahminim, düşmeden dolayı başka yerlerinde zarar görmüş olabileceği.Değiştirdiğiniz kart sağlam ise diğer karşılığı olan kartları iyice kontrol edin,özellikle kartların birbirine bağlandığı kontak noktaları ve soketleri çok iyi kontrol edin.Kaset çaların motorunun sürekli çalışıyor olması birşeylerin eksik olduğu anlamına gelir.Motor bağlantı kabloları muhtemelen kablolu ve soketlidir.Hiç olmadı cihazı tamamen söküp tekrar toplamayı deneyin.Sökerken kablo ve soketleri mutlaka işaretleyin,toplarken çok yardımı olacak.Son olarak besleme devresi üzerinde voltaj işaretleri varsa ölçmeye çalışın eksik çıkmayan voltajınız varmı kontrol edin kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri