Su pompası Kontrolü

Firari03

Üye
Selam arkadaşlar ben ilk defa soru soruyorum
1.5 kw monofaz motor şamandira ve basinc tankiyla kumanda etmem gerekiyor tabi kondansator bağlantı da var yardimci olur musunuz şekil şart değil yaziyla da anlatirsaniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
basınç tankı dediğin genleşme tankımı öyle ise basınç şalteri kullanarak motoru durdurup çalıştırabilirsin

otomatik sigortaya fazı gir çıkışını al acil stopa oradan çık termiğe 95 ve 97 nolu uc götür 96 dan çık 0-1 anahtara oradan çık şamandraya gir oradanda çık basınç şalterine oradan çık kontaktörü çektir şayet start stopla çalıştıracaksan stopa sonra starta daha sonra kontaktöre mühürleme yap termik 98 nolu uca kırmızı sinyal lambası koy termik arıza bildirir

0-1 anahtar devamlı açık kalsın şamndra oto olarak aç kapa yapar ani basınçda ise basınç şalteri koruma yaparak sitemi durdurur

güç devresinde kontaktör çıkışını fazı termikten seri dolaş sonra motora ver

motor üzerinde orjinal kondanstör vardır yok ise kondanstörü motora paralel bağla

ortam tehlikeli sık mekanik hareketli ise kumanda devresini 24 vdc kullanabilirsin

Son düzenleme:
Yavuz 31 bey sizin bu anlattığınız çok güzel bir sistem. Bunun şeması sizde var mı acaba ? Elinize ağzınıza sağlık şimdiden..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

şema çizmesi çok basit ama elimde yazıcı scanner usb autocad solid gibi cihaz ve dokümanlar malesef yok bu işle uğraşan ofisi olan bir arkadaşımız varsa çizip koyarsa hoş olur
aslında sistem %90 seri bağlantı sadece kontaktör kısmında ufak bir paralel bağlantı var mühürleme dediğimiz nokta R fazını sigorta -acil stop -termik-0-1 anahtar -şamandra-basınç şalteri -kontaktör de sonlandırıyorsunuz yani tüm bağlantı seri zincirleme hepsi bu

Son düzenleme:
Annıyorum şema ekts programından çizebilirsiniz. Yine de anlatımınız için tesekkürler.

Tolga.

şema bende açılmıyor dupisk

tekrar dene yeniden yükledim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri