test panosu yapmak istiyorum.

telemcii

Üye
Arkadaşlar merhaba, iş yerindeki motorları ve devreleri test etmek için bir pano yapmak istiyorum.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? maksimum 15 kw büyüklükte motor var.. test panosuna 1 ad digital voltmetre 3 adet digital ampermetre 2 adet digital voltmetre kullanmak istiyorum.. digital ampermetre için akım trafosu ne seçmeliyim hangi amper aralığında.? bir başka sorun bu tip panolarda panoya monte edilen genelde kırmızı renkte olan, motora bağlanan kabloyu oraya sıkıştırıyorsun.pano içerisinde sisteme bağlı.bir parça var. onu nerden nasıl bulabilirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
15kw motor ... yani 3faz direk 3F priz ve fiş kullan şartel konumu için pano ışıkları kullan. Güvenliği arttır misal seri 2 şartel!

Bağlantı yani faz - nötr bağlantısı nasıl olcak? Seri bağlama durumu yani

Ekli dosyalar

• 1462256397907.jpg
    1462256397907.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 27
Buda arka bağlantısı

Ekli dosyalar

• 1462256513910.jpg
    1462256513910.jpg
    35.2 KB · Görüntüleme: 24
Multımetrenın baglantı şemasında da göreceğini gibi, 3 adet akım trafosu ve 3 faz + nötr ihtiyacınız olacaktır.

Motor test bağlantı uçları için,motor klemensi kullanmak en uygunudur.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri