TIA Portal V12 SP1 MPI sorunu

zerog26

Üye
arkadaslar tia portal v12 sp1 upd4 yuklemis bulunuyorum fakat 1 sorunum var s7-300 e program yuklemek icin mpi baglantisini goremiyorum seceneklerde cikmiyor sadece telnet var .... (daha onceki forumda yazdigim tum sorunlar nedenlerini tek tek cozdum fakat programda 1 yerde takili kaldigim icin yazilimcilarda tia portalda yaptiklarini soylediler projeyi ve orjinali gonderdiler gerekli degisiklikleri yaptim simdi yukleme kismina kaldi hersey.)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
MPI kablonuzun driverını yüklememiş olabilirsiniz. Yüklü ise PG/PC interface ayarlarından MPI'yı seçip tekrar deneyin.

driver'i sistemden kaldirip tekrar yukledim sorun duzeldi fakat simdide HMI panele mpi ile baglanamiyorum .. mpi secenegi cikmiyor...plc ye baglanirken sorun yok mpi secenegi cikiyor ama hmi panele online ol dedigim zaman mpi baglantisi gene cikmiyor.. kafayi yedirecek bu olay bana

Ben hep DOP kullandığım için siemens HMI hakkında birşey söyleyemeyeceğim malesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri