Vestel VMK 1200 Hataları

sd52

Üye
Makine LCD ekranında E-1 hatası veriyorsa kapı kilidi hatasıdır.
Kilit bozulmuş olabilir.İlk iş kilit mekanizmasını kontrol etmek. Bunun için contanın etrafındaki çelik teli çıkarıp çontayı çekerek kilidi görebilir ve sökebilrisiniz.
Kilidi söküp takmak çok kolay. kilidi servisten alıp kendiniz takabilirsiniz.

bu tur cıhazlarda genelde kapı kılıdı hatasında elektıronık kartda arıza yapmaktatdır
kapı kılıdı hatasında karttan 220 voltun geldıgıne emın olun aksı halde sorun yasarsınız ...........

Aslına bakarsanız bu seri çamaşır makinelerinde kapı kilit arızalarında eğer elektronik kartı yakmışsa bilinki kapı kilit rölesine su kaçmıştır. Peki bu su nerden geliyor derseniz, eğer makinanız banyo içerisinde değilse muhtemelen deterjan kutusu eski tiptir veya deforme olmuştur. NOT: Şebeke suyunun fazla tazzikli olmamasına özen gösterin...

WMK 1200CL makinede arada sırada OUT yazıyor ekranda ve sıkma yapmadan çalışmaya devam ediyor. Bir ustamız NTC dendir dedi, söktüm. NTC direnci 13Kohm.
sizce bu OUT neden kaynaklı?

ayrıca makinenin rezistansını ölçtüm 30 ohm, uçlar ile topraklama arasında kaçak da yok.

WMK 1200CL makinede arada sırada OUT yazıyor ekranda ve sıkma yapmadan çalışmaya devam ediyor. Bir ustamız NTC dendir dedi, söktüm. NTC direnci 13Kohm.
sizce bu OUT neden kaynaklı?
bendede aynı makinadan var sıkamaya geçeceğinde ekran ışıkları azalıyor ve OUt yazıyor nereden kaynaklanabilir motor kömürlerine baktım sağlam bir yol gösteren olurmu tevrübeli ustalradan görüş beklemekteyim

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri