zıplayan çamaşır makinası

zafzaf00

Üye
vestel 6090c fuzz çamaşır makinası sıkmaya başlarken devrini almaya başlarken birden tak tak diye vurarak sarsıntılı olarak çalışıyor. arada yerinden zıplıyor devrini alınca normal hafif titreşimli olarak çalışıyor. nedeni ne olabilir. boşken yapmıyor. az çamaşır koyunca dengedendir dedim yer düzgün kazanı yukarı itiyorum vurma sesi yok...

Ya çamasiri dengesiz atiyorsundur yada kazanin altındaki amortisorlerde kirilma yada gevseme olmuştur.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

çamaşırı sıkarken makina dengelemiyormu zaten. nasıl dengesiz atılabilirki. sonuçta yuvarlak bir silindir kazana nasıl dengeli yerleştirilir. Bildiğiniz bir yöntem varsa yazarmısınız. Amortisörleri arka kapağı açıp kontrol etmeden anlamayacağız sanırım...

Ayaklarını su terazisi kullanarak hassas ayarla problem kalmaz

En basit çözüm makinayı yerden 10 cm kadar yükseltmek, tabi denge ağırlıkları veya amortisörlerde bir ayar problemi dışında...

Amortisörleri değiştirin.sorun bitecek.göreceksiniz makinanız çok rahat çalışacak...saygılar.

yerini tekrar ayarladım şu an sıkıntı yok. 10 cm yğkseltmek olayını anlamadım. köpük strafor gibi yumuşak bir zemine oturtmak çare olmaz sanırım. gerçi şu an problem yok ama uygun bi zamanda amortisörleri değiştireyim. ne kadardır tanesi? birde amortisörün bi kodu varmı yanlış almayalım

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri