Z ekseni yardim

srkn43

Üye
Slmlar .yeni bir cnc yaptım ama önceden yaşamadığını bi problem var.z ekseni 1 mm derinlik verdiğim g kodunu bazen 4 mm iniyor bazen normal 1mm iniyor motorların hızını dusursem bile tutarsız çalışıyor ama bu sadece z ekseninde oluyor .bazen normal bazen de istediğim den fazla iniyor.neden olabilir.pc de virus var olabilir mi

Hangi port üzerinden kontrol ediyorsunuz ?

z eksen motorun stepmi? enkoder kullaniyomusun ? eger enkodersiz ise motorun adim kaciriyo da olabilir pc indeki vurusden de olabilir pc ni formatla tekrar kur bakalim yine yapacakmi yada diger eksen motorlarin ayni ise motor yer degisimi yap hatayi tekrar gozlemle

z eksen motorun stepmi? enkoder kullaniyomusun ? eger enkodersiz ise motorun adim kaciriyo da olabilir pc indeki vurusden de olabilir pc ni formatla tekrar kur bakalim yine yapacakmi yada diger eksen motorlarin ayni ise motor yer degisimi yap hatayi tekrar gozlemle

Step motor kullanıyoruz bugün format attım aksa.m bidaha deneyecegim

Step motor kullanıyoruz bugün format attım aksa.m bidaha deneyecegim

Format atınca sorun düzeldi ama bu seferde vetric aspire programı formatta sonra dll hatasi verdi program açılmıyor mscvr100dll bulunamadı diyor .dll yi yukluyorum olmuyor

format artiktan sonra guncelleme yaptin mi pc yi ?

Format atınca sorun düzeldi ama bu seferde vetric aspire programı formatta sonra dll hatasi verdi program açılmıyor mscvr100dll bulunamadı diyor .dll yi yukluyorum olmuyor
windows un içindeki system ve system32 klasörlerine at birde vectric exesinin olduğu yere at dll yi

Tam düzelmişti ama şimdi yine adım kaçırıyor format attim olmadı kabloları yeniden bagladim yine olmadı.

bence en iyisi komple elektronik sisteminizi bir sökün güzel bir temizlik yapın hatta kasanızı falan da bir temizleyin gözden geçirin. düzgünce toplayın. derim..

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri