Çıraklık egıtım merkezıne kayıt olmak ıstıyorum fakat...

merhaba ustalarım..ben 3 , 4 yıl kadar bızım semtte bı elektrıkcıde calısıyorum.belge sahıbı degılm ve belge edınmek ıstıyorum..okulu orta okulda brakmak zorunda kalmıstım..az cok demeden bı ıse yerlestım ssk flan yok aradan epey zaman gectı askerlıgıde gecrdık yas 24 oldu.sımdı belge sahıbı olmak ıcın CIRAKLIK EGITIM MERKEZINE basvurdum..fakat bı cok evrak ıstıyolar calıstgım yerdekı ustamda cekırdekten yetısmıs bu zmana gelmıs ve bı belgesı yok..oda kayıdı ..vs ama ben bu egıtım merkezınde egıtım almak ıstyorum..bu ısın nasıl bı cozumu olabılır yardımcı olabılrsenız cok sevınırım.ne yapmam gerektıgını bılmıyorum bı yol gosterecek ustalarıma duyrulur...

çalıştığın yer ya ticaret odasına yada teknisyenler odasına kayıdı olması lazım,
eğer çalıştığın yer hiç bir odaya bağlı değilse, bir odaya kaydı olan bir tanıdık şirket bulman gerekir.
kayıdın farklı çalıştığın yer faklı olur fakat hiçbir iş yeri sahibinin bu sorumlulığu kabul edeceğini sanmıyorum,

ikinci yolu ise 6 yıl sigorta götürmelisin.

HIDDENDREAM arkadaşım hemen hemen aynı yaştayız, bende senin gibi dükhanlarda çok çalıştım ama bu şekilde çalışman seni bir arpa boyu ilerletmez, sana arkadaş tavsiyem sigortalı bir işle başla ve kendini mesleğinde geliştirmeye bak.
başarılar dilerim arkadaşım..

Çalşıtığın işyerinin oda kaydı yok mu? Ustalık belgesi yoktur ama bir Esnaf odasına kayıtlıdır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…