ÇAMAŞIR MAKİNASI MOTORU YARDIM

ADDEM

Üye
Arkadaşlar çamaşır makinasının motorunun kayış takılan ucunu değiştirirken vurarak çıkarmaya çalışırken kollektöre bağlanan bobinlerin uçları kopmuş hepsi koptuğu için hangisi nere bağlanacak bilemedim bir de normal lehim tabancasıyla lehimlesem olur mu?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar motoru çalıştırdım birer atlayarak lehimledim ve ölçtüm fakat motor çok süratli döndüğü için merkezkaç kuvveti lehimlerinden telleri söküyor

Lehimi çok ince yapıp, bölgeye vernik sürüp kuruduktan sonra çalıştırmayı denerseniz belki başarabilirsiniz aksi taktirde mümkün değil. Kollektör lamellerine vernik akıtmayın.

eğer normal motoru ateşşiz çalıştırabildiysen lamellere gelmeyecek şekilde polyester kullanmanı tavsiye ederim bobinaj verniği dönen materyallerde herhangi bir işe yaramaz fakat konu sizi aşabilir

eğer normal motoru ateşşiz çalıştırabildiysen lamellere gelmeyecek şekilde polyester kullanmanı tavsiye ederim bobinaj verniği dönen materyallerde herhangi bir işe yaramaz fakat konu sizi aşabilir

Polyester tabakasını nasıl tatbik etmeyi düşünüyorsunuz? Dönen parçada bunu homojen olarak nasıl dağıtacaksınız? Plastik bazlı olan materyal zamanla bozulup atmayacak mı?

hayır herhangibirşey olmaz bu şekilde jeneratör endüvileri ve matkap endüvilerine koşu bandı endüvilerine bile müdahele ettim endüvi kollektörünü tel parçasıyla kısa devre et growlwr cihazını fişe tak düğmesini aç kısa devre olan kollektör growler üzerinde ısınacaktır endüvi hafif elle tutulabilir sıcaklığa gelince endüviyi growlwer üzerinden al kollektörün üzerine bant sar hazırladığın polyester kobalt dondurucu karışımını ameliyat yapmış olduğun yerin üzerine dök elinde dengeli bir şekilde endüviyi çevir 1 2 dk kadar, ısınmış olan endüvide döktüğün polyester tellerin arasına daha kolay sızacak ve hızlı bir kuruma sağlayacktır dediğim yöntenm buişi yapan herkes tarafından uygulanmaktadır

polyester ve kobalt nerede bulunur tabi bana az bir şey lazım

Son düzenleme:
İstanbul'da Karakoy Persembe Pazarinda bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,773
Kullanıcılar
450,855
Son üye
efekaraer

Yeni konular

Geri