Çok çok basit anfi

eyyaf

Üye
İki adet hoparloru birbirine bağlayarak basit bir diyafon yapmak istiyorum, ses anlasılmasada olur yeterki ben bir hoparlore konustugumda oburune cızırtı gitsin. Fakat biraz arastırma yaptımki sadece iki hoparlor ile ses iletimi yapılamazmıs(asarına pil filan taktım ama basarılı sonuc alamamıstım). devreye gelen sesi yukseltmek için bir anfi gerekiyormus bana o yuzden cok basit bir anfi devresi lazım. Olabildigince az devre elamanı olmalı, olabildigince basit ve az maliyetli olmalı cunki amacım kaliteli ve yukses bir ses degil cızırtı olarak dahi iletebilsem yeter yardımlarınızı bekliyorum...

bu devre hem basıt hemde mükemmel bır devre işini gorur çaycıların kullandığı devre
30bFz6CyU3BuCCq44hhABLuw031PmH992Q6o6BzA2bq0MzSKsw.png

LM386 yı incele, toplamda 3 adet parça ile yaparsın 1.5-2 tl max maliyet.

Ha, sonuç ne çıka işini görürmü bilemem ama gitar için bolca kullanan var :)

Kullanmadığım bir bilgisayar hoparlöründen söktüğüm amfi devresi ile istediğimi yaptım, hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim :) artık iki hoparlörü tek taraflı telefon olarak kullanabiliyorum :) En kısa zamanda parçaları temin edip kendim bir amfi yapacağım.

Uygun fiyatlı ve kaliteli elektrik deney setleri ile öğrencileriniz/çocuklarınız ''Elektrik'' konusunu kalıcı olarak öğrensin. Detaylı bilgi ve sipariş için: egitimmateryalleri . net

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,924
Son üye
haluk turkoz

Yeni konular

Geri