Çok para kazanan mühendis

bence daha çok bilgi paylaşmalısın ustam

benimde öğrenmekistediğim bu taahhüt işlerinde mühendis olmanın riskleri nedir? yeni mezunlar için sorumluluğu, zorluğu vb??tsskr

Kanun üzerinde riski çok. Fakat ben şimdiye kadar sıkıntıya gireni görmedim.

Kamuda veya özel işler yapacaksanız farklı. Kamudan ihale alanlar genelde siyasi çevresine güvenen insanlar. Ki sıkıntı çıktımı çözülebilsin.

Yeni mezun inşaat mühendisinin diploması 500.000 TL iş yapmış gibi işlem görür. Yani 300.000 lira civarı işler alabilir tek başına şahıs şirketinde.

Rekabet genelde çok fazladır. Para kazanmak kolay değildir. Riskide vardır. Risk işi bitirtememe. Zamanında bitmemesi nedeniyle yüksek oranlı ceza verme, işin teknik şartnameye veya projeye uygun olmadığı gerekçesiyle kabul edilmemesi, maliyeye olan borçların hakedişlerden kesilmesi .... çok fazla sayılablir.

forumda sektörlerle alakalı şeyler okudukça aklım karışıyor. Elektrik müh olarak en baştan beri taahhüt sektörüne girmek istiyordum. şimdi yeni mezun oldum. yine de taahhütü deniyeceğim. herkese başarılar.

bence en ıyı gelır enerji dalındadır yada otomasyon dıye dusunuyorum.Ama her seyden once sanslı olacaksın.

Eğer okuldan süper bi eğitimin yoksa ve herhangi bi piyasaya aşına değil yani içiiçe değilsen önce biraz sıkıntı çek ama özelde işler değişik firmaya şirkete holdingine göre değişir önce biraz çevre piyasa öğrenme işte ustalaşırsan o zaman iş sana gelir diye düşünüyorum değer verilecek bi piyasa ve iş bigisi yeter. bilgili bi satış mühendisi iyi kazanır baya iyi.

para kazanmak önemli bir şeydir illaki ama para için çalışmaktansa severek yaptığınız işin para etmesi daha iyi olur.
teknik eleman olabilecekken öğretmen olan bir hocamın bana söylediği şey şu anda olsaydı özel sektörü seçerdim kendimi daha çok
geliştirebilirdim .... ama o kadar rahat olmazdım şimdi emekli olduğumda 30000(kendi milyar demişti )
tazminat alcam falan....NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM AMA ÖNCE ÖZEL SEKTÖRDE HEMKENDİMİ GELİŞTİRİP BİRAZ BİRİKİM YAPTIKTAN SONRA KENDİ İŞİMİ KURMAK BENİMPLANIM...

Birgün iyi kazanan bir mühendis olunmak isteniyorsa, ilk hedef para kazanmak olmamalı, bazı arkadaşlarında dediği gibi, ilk şart mesleğini seveceksin ve ne olursa olsun sevdiğin işi yapacaksın. bunun kaçınılmaz sonucu ise birgün çok kazanan biri olmanızdır

Taahhüt sektöründe çalışmaktayım. Belirttiğiniz gibi bir çok insan var bu sektörde ancak çok bilgili alçakgönüllü üretken çalışkan insanlar da azımsanmayacak kadar vardır. Genellemeniz yanlıştır çünkü her sarışın mavi gözlü değildir.

otomotiv mühendisi en fazla kazanan diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…