Çoklu USB Şarj

Arkadaşımız anlayabildiğim kadarıyla sarj adaptörü kullanmadan USB kablosu ile ve USB kablosuna 5 volt vererek bir şarj istasyonu kurmak istiyor.

Yazımından anladığım benim bu.. Bence en mantıklısı bir pcb board üzerine dişi usb soketleri lehimlenip smps adaptörle beslenebilir. Bu şekilde şarj yapılabilir düşüncesindeyim.

Selam Arkadaşlar;

Ebay den aldığım 10 çıkışlı endüstriyel hublardan faydalanarak bu işi çözdüm. Bilgisayara USB 3.0 ile bağlayabiliyorum ve toplu yedekleme yapabiliyorum.

Kıymetli yorumlarınız 20 adet cihaza tek güç kaynağı yerine 2 ye bölerek kullanmayı sağladı ve sistem daha güvenli oldu. CNC de plexy malzemeleri kullanarak oluşturduğum konstrüksiyonun içine gömdüm her şeyi.

Güç ve sistem elemanları ortada, sol ve sağ yanında ise 10'ar adet IPAD yerleştirdim. İki adet kayar mobilya kapağı sayesinde sol ve sağ taraf iki ayrı kilit ve kapak düzeneğine sahip.

(10'lu USB hub 130$ a geldi. Besleme değerleri ise tam da istediğim gibi)

Müşteri güç kaynağına ulaşamıyor, epey bir vida sökmesi gerekiyor. Kablolardaki kopmalar da servis gerektirecek.

Yardımlarınız için teşekkür ederim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…