Ülkenin kaynaklarını sömürenler ve Memur olup kağıt üstünde mühendis olarak kalanlar.

Alın işte mükemmel bir örnek yani mesleğini severek yapmayınca, ilgi uymayınca insan kendini geliştirmiyor... Sabah 8 akşam 5 git gel başka bir espirisi kalmıyor...

Kamuda 23 yıllık teknisyenim,iki yıl da özelde çalıştım.Acizane değerlendirmem şu ki : Altın heryerde altındır,kamuda veya özelde farketmez.Ünvanı teknisyen olupta kamuda mühendis arkadaşların yapamadığı bir çok yeniliklerin altına imza atan , milli sermayemize milyar liralar kazandıran arkadaşlarımız olduğu gibi "ben nizamiyeden giriş yaptıktan sonra yevmiyemi hak ederim arkadaş ,amir beni çalıştırsın" deyip afedersiniz dürtükleyince işi (gönülsüz) yapan işci arkadaşlarda var. ALLAH'a şükür 2. tiplerin nesli bizim burada tükenmek üzere.Aynı işyerinde çok donanımlı ve disiplinli işletme müdürümüz vardı işi çok iyi bilen bakanlıkta isim yapmış müdürümüze iş yaptırma usül ve yöntemine haklı olarak itiraz eden elektrik mühendisimiz herkesin önünde restini çekti ,kamudanda istifa etti.Şimdi İstanbul'da iyi bir firmada iyibir konumda çalışıyor.Kamuyu yatış yeri olarak görenleri haklı çıkartacak kamu çalışanı arkadaşlar 72 milyon vatandaşımızın hak ve hukukunu nereye koyacaklar merak ediyorum?İşin birde bereket boyutu var ; katılırsınız katılmazsınız bilemem biz kazancımızı ne kadar hak ediyorsak o paranın bereketi bize okadar döner.Ben aynı işi yapan arkadaşla çalışırken kaytarıyorsam o arkadaşla aynı parayı alıyorsam ikimizde çarşıdan LCD tv almaya gittiğimizde ben enkazık tarifeli ürün satan avm den alırken diğer arkadaşım indirimli satış yapan bir beyaz eşya mağazasından alışveriş yapar Uzun yılların tecrübesidir yabana atmayın çocuklarımızın okul hayatı,iş hayatına varıncaya kadar herşeyde bu örnekleri görebiliriz.Onun için kamu -özel tartışmasını bir yana bırakalım yaptığımız işi severek ve isteyerek başarılı bir şekilde yapalım.Kazan - kazan misali hem biz hem kamu hemde şirketimiz kazansın.....hepinize hayırlı bol kazançlar dilerim saygılarımla.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…