Üzerindeki Sigorta Hariç Su Cebinin Kendisi 4C Hata Kodunu Üretir mi?

mehmet2011

Üye
Üzerindeki Sigorta Hariç, Su Cebinin Kendisi 4C Hata Kodunu Üretir mi?

Üzerindeki Sigorta Hariç, Su Cebinin Kendisi 4C Hata Kodunu Üretir mi?

Diğer bilğiler varsa paylaşmanız . ( ses , su akması , su almama , vs gibi )
Makinanız hakkında marka ve model vs gibi .
Su cebinin içi pislik dolmuş tıkanmışsa .
4C Hata Kodu verir mi bilmiyorum ?
Tamirci değilim .
Arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

Herhalde servis su cebi arızası , su cebi değişecek mi ? dedi .
Su cebi kırık olursa yenisi ile değişecek . ( su akıtır )
Su cebi tıkanık ise temizlenir ( temizleme videoları )

İnternetten yazılar ve videolara bakmanız bilğiler edinmeniz .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ...

Samsungmu Ürün su kaçağı olursa üründe aquastop olursa da verir
Şu kacağı yok. Hatta şamandıranın soketlerini söktüm.
Şu cebinin uzerindeki sigorta multimetrein buzer konumunda sürekli ötüyor, su almaya baslayinca bip bip diyerek fasılalı ötüyor.
Şu cebinin uzerindeki sigorta multimetrein buzer konumunda sürekli ötüyor, su almaya baslayinca bip bip diyerek fasılalı ötüyor.

Diyafram görevini yapıyor. Uçlarını multimetre ile baktım.

Su cebinin üzerinde nasıl bir sigorta var? Sigorta dediğiniz reed anahtar olmasın?
Marka model fotoğraf vs paylaşırsanız...

Samsung marka, dw60m5042fw model
Red anahtar başka taktım. Gene 4C hatasi verdi

Ekli dosyalar

• IMG_20240726_211139_HDR.jpg
    IMG_20240726_211139_HDR.jpg
    203.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20240726_211128_HDR.jpg
    IMG_20240726_211128_HDR.jpg
    162.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20240723_230431_HDR.jpg
    IMG_20240723_230431_HDR.jpg
    195.1 KB · Görüntüleme: 15
Sigorta dediğiniz tahmin ettiğim gibi reed anahtar. Makine su alırken buzzer fasılalı ötüyor dediğinize göre reed anahtar sağlam olmalı, türbinin pervaneleri reed anahtar önünden geçtikçe anahtar konum değiştirdiği için buzzer fasılalı ötüyordur.
4C hatası yeterli su alınamadığına dair bir hataymış. Su giriş borusu katlanmış veya filtreler tıkanmıştır olabilir, şebekeden yeterli su basıncı gelmiyor olabilir, su giriş valfleri arızalanmış olabilir, su sayacı arızalanmış olabilir, makinede kirlilik sensörü varsa o arızalı olabilir, sensörlerden/su sayacından ana karta giden kablolarda temassızlık/kopukluk olabilir, makinenin ana kartında bir arıza olabilir.
Aklıma gelen ihtimaller bunlar.​

Su cebindeki malzeme su sayacıdır, (içinde reed röle vardır) ölçümde fasılalı ses vermesi sağlam olduğu anlamına gelir. Prosestat hortumunun kazana girdiği yuvayı ince bir tel ile temizle sorunun çözülecektir. Makinen yemek kirleri ile sistemi tıkadığı için prosestat. suyun miktarını tam algılamıyor ve hataya düşüyor.

Şu cebinin içindeki pervaneyi çıkarmak icin su cebinin pervaneye ait kısmını keserek çıkardım. İçindeki mıknatıs çarkın ortasıdaki yuvasında gevsekti. Yani pervane ayrı dönüyor, mıknatıs ayrı dönüyor. Mıknatısı yapistirdim. Tekrar yerleştirip yapıştırdım. Montajladim. 4C hatası iki gündür yok. Yapistirdigim su cebinin bazı yerlerinden çok az damlatiyor ama benim için önemli olan sorunun kaynağını görmüş olmam. İki gündür makine testte. Şimdilik sorun görünmüyor. Forumda değerli yorumlarınız için teşekkürler...

Su cebinin içindeki pervane üzerindeki mıknatısı müdahale etmek için kesip yapıştirdiğım yere ait görsel.

Ekli dosyalar

• IMG_20240727_182953_HDR.jpg
    IMG_20240727_182953_HDR.jpg
    125.1 KB · Görüntüleme: 8

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,586
Son üye
Mo922od

Yeni konular