çift çıkışlı flyback

selam abi
ben teknoloji bölümünde okuyorum flyback i araştırıyorum bi türlü bulamadım bu foruma üye oldum bi yardımcı olursanız beni bir yere yönlendirirseniz veya bir link falan atarsanız çok teşekkür ederim.

kabalacak kardeş şu yaptığın devrenin bir şemasını eklermisin anahtar entegre ısınması vs. çok tahmini olmuyor bende uzun zamanlardan beri halfbrigide smps devreleri ile uğraşıyorum g.beslemenin bağlı olduğu voltajdamı salınma olmakta? eğer öyle ise çıkşta bir peak voltaj oluşması doğaldır burda asıl volrajı okumak için çıkışa uygun değerde yük direnci bağlamalısın ölçümde yanılmazsın sem şemanıda bir ekle gözden geçirelim...

okan6464 kardeş flyback bir smps türüdür genelde trafo üzerine DC310v sabit uygulanır ve negatif uç mosfet yada IGBT ile frekans aralığına göre anahtarlanarak uygulanır bu esnada trafo üzerine AC gerilim düşmüş sayılır örenk 50khz SN(50,000HZ) çıkıştan istediğin gerilim ve akımı alırsın örnek açısından MC44603 entgeresinin datasheet dosyasına bak orda flyback smps şeması detayları var açıklama yabancı dilde kolay gelsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…