İc unite cam sigorta atiyor

Merhaba ustalar
Evde yokken notur hatti kopmus bagladim klimanin oldugu odadaki sigorta atmis kaldirdim klimada hic elektrik yok. İc unitedeki karti cikarttim 1 kondansatör patlamış birde cam sigorta atmis kondansatörü ve cam sigortayı değiştim sigortayi açınca cam sigorta yine atti. Ariza neden olabilir . İlk basta Notur kopup sigorta attiginda klima calismiyor kapali pozizyondaydi. Saygilar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba ustalar
Evde yokken notur hatti kopmus bagladim klimanin oldugu odadaki sigorta atmis kaldirdim klimada hic elektrik yok. İc unitedeki karti cikarttim 1 kondansatör patlamış birde cam sigorta atmis kondansatörü ve cam sigortayı değiştim sigortayi açınca cam sigorta yine atti. Ariza neden olabilir . İlk basta Notur kopup sigorta attiginda klima calismiyor kapali pozizyondaydi. Saygilar

Geçmiş olsun .

Nötr ve faz kontrolu . ( Nötr kopukluğu ana şebekenden , daireden , klima hattından ? )

Elektrik hattındaki voltaj düşüşü ya da artışı etkisi olabilir .

Cam sigorta ve diğer eşdeğer kompanetler parçalar takılmamış olabilir .

Tarafınızdan tamiri yapılmamış kompanetler parçaları olabilir .

Enerji alım hattını değiştirip test . ( kablo , siğorta vs gibi )

Diğer . Klimanın kimliği ( firma , model ü, vs gibi bilğiler )

Kartın çeşitli yönlerden kaliteli foto çekimi ile yapmış olduğunuz işlemlerin bilğileri ve ölçümleri vermeniz ile
elektronikci arkadaşların yorumlarıını beklemeniz .

Seçenek : Kartı söküp dışarda tamir ettirin !!!

Servis yeni kart takacak , kullanılmış takacak , tamir ettirecek ( ? )

Yettili servis Yasal ( yeni kart )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....

Son düzenleme:
Merhaba ustalar
güzel insan, klimada cam sigorta ve kondanstör patlamış demişsiniz, bu yüksek voltaja maruz kaldığını gösterir. kart üzerindeki bileşenleri kontrol etmek gerekir. şu / bu arızalıdır demek son derece yanıltıcı olabilir. fotoları olsa bile şu / bu arızalı diyemeyiz. ölçüm yapmak lazım. elinizde ölçü aleti varsa ölçmeye başlayın, yoksa servis yolu görünüyor.

Kartın resmini görebilirsek öneride bulunabiliriz.

Elektronik bilginiz ne seviyede?

Son düzenleme:
Buyuk ihtimal notur kopunca bir skinti olmus sigortayida attirmis. Bakalim yarin bildigmiz kadariyla olcum yapacagim
Kartın resmini görebilirsin öneride bulunabiliriz.

Elektronik bilginiz ne seviyede?
Elektrik mevznuyuz biraz anliyoruz elimiz havya tutuyor :) yarin atarim foto giristen itibaren olcum yapacagiz bakalim anladigmiz kadariyla. Elde avo metre var

iç ünite fanını/fanlarını bir ölç yanık olabilir genelde ondan attırır. aksi halde kart üzerinde diğer komponentlerde bir sıkıntı vardır şase yaptırıyordur.

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,000
Son üye
emrezorlu

Yeni konular

Geri