İlginç Bir Soru

evt motor sesi
şimdi şu haliyle hani eksik ya rakamlar yüzde 5 gibi eksik hız
ama motor hız sesi makinenin sesi bana çok normal geliyor eskisi gibi

ama istediğim hıza çıkartınca o yüzde 5 lik kaybı düzeltince makinenin ve motorun sesi yabancılaşıyor

kernel speed i 60000hz ayarladım
600mm feed rate lik hızı 597mm de gidiyor tmm daha fazla kurcalamıyım artık düzgün çalışıyor

sürücülerin maximum pulse frekansı 200Khz imiş datasheet de yazıyor

windowstan diyecem ayıp olacak.
daha önceden kullandığımız win zamanla şiştiği için sistem optimizasyonları,registry düzenlemeleri 3rd programlar kullanıyoruz malum.bunlarda bazı yerlere müdahele ediyorlar,ram,işlemci vb sonra bilg normal çalışınca ya da virüs tehlikesi geçince bu yaptıklarımızı unutabiliyoruz ve o şekliyle çalışmasına alışıyoruz. muhtemelen fark ordan kaynaklanıyor.

hatta dizüstünde olan güç seçeneklerinden tasarruf/dengeli/performans seçenekleri bile çekirdekleri tam anlamıyla kapatabiliyor.

Atakan

Önceden 500 git dediğinde tam 500 mü gidiyordu? Benimki de tam yerine gitmiyor ama 498 gidiyor mesela. Çok yakın olduğu için önemsemiyorum. Senin durumda %5 çok fazla sanki.

Doğru bir tespit olabilir bu konu.

abiler
daha önce win xp kurulu sadece driverlar ve mach3 vardı
şimdi de bu şekilde kurdum fakat tek değişik mach3 ün yeni versiyonunu yükledim

daha önce 600mm git dediğimde 600 ü koruyordu ve kernel hızım 32000hz idi
şimdi 60000hz de iken 600 git dediğimde 597 gidiyor en yakını bu

pc de çalışan bir tek uzak masaüstü teamviewer var

kardeş muhtemelen mach 3 versiyonundan kaynaklı. yakın zamanda aynı sıkıntıyı ben de yaşadım sonra eski sürüme döndüm düzeldi. sanırım bendeki düzgün çalışan r2.043 sürümü idi. kolay gelsin

aynen dediğin gibi amele kardeşim
eski sürümü senin dediğinkiyle aynı
hem yeni sürüme geçeyim hemde güncel olsun dedim şimdi r3.042 var

Anlayamadım hangisi düzgün çalışanı...
R3.042 mi?
R3.043 mü?

bu şekilde de düzgün çalışıyor şuan bu problemden farklı bişey yaşamadım kernel 32 yapınca da istediğim hızlara ulaştım

çalışıyorsa elleme mantığı
bence başka sorun yok ve gayet stabil.

ama önceki versiyonum r2.043 idi
zero yapma problemim vardı şimdi o kalmadı zero yapınca sıfırladığın yere gidiyor makine doğru olanı
ama önceki versiyonda sıfırladığım noktadan başlamıyordu sanki aklına başka bir nokta var ve devamlı ona doğru gidiyordu
machine offset gibi
devamlı onları da sıfırlamak zorunda kalıyordum
şimdiki versiyon eksenleri ana ekranda sıfırlayınca yetiyor ama gene aklında makine koordinatı tutuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…