İzolatör Salınım Açısı

ampera

Üye
Arkadaşlar merhaba;
Beton Direkli bir E.N.H. projem var.Fakat 2 direğimi köşede Taşıyıcı olarak kullanmak istiyorum.Direklerin max.7-8 derecelik açıları vardır.

2 direk arasındaki mesafe 125 m.
iletken Cinsi 3xSwallow
Buz bölgesi 1. bölge
Hat tertibatı Zincir Askı

Şimdi ben Köşede taşıyıcı olarak kullanacağım 14/4 SBA ve 14/3 SBA Direklerimin İzolatör salınım açı hesabını yapmam gerekiyor.Atilla yunusoğlunun kitabından hesaplara bakıyorum ama çok karışık anlatılmış

Bu hesap yöntemlerini bana açıklayacak yahut başitleştirecek arkadaşlardan yardım bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yetkin Saner Hocamın güç iletimi kitabını edinmeni tavsiye ederim.Notlarım şuan elimde değil müsait bir zamanda size hesaplamaları anlatırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…