ır kontrol edemıyorum

arkaslar elımde tk19 ır alıcı ve ır led var datasheet dekı gıbı baglıyorum ancak sureklı out a bagladıgım led yanıyor.ır led ı enerjılendırdıgımde ıse yok denecek kadar az bır tepkı verıyor.bunu pic ile algılayacak bır devre kurmama yardımcı olurmusunuz.sadece butona basınca ır alıcı cıkısı 0 ya da 1 olmasını nasıl saglayabılrım.:confused:

sorununu tam anlamadım ama tabiki pic ile alıcı devre yapılıp role çektirebilirsin ama bir protokol kullanmazsan aldığı her ışında rolen çeker tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlatırsan nasıl bir yöntem izleyeceğin konusunda fikir verebilirim.

sorununu tam anlamadım ama tabiki pic ile alıcı devre yapılıp role çektirebilirsin ama bir protokol kullanmazsan aldığı her ışında rolen çeker tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlatırsan nasıl bir yöntem izleyeceğin konusunda fikir verebilirim.

pic ile motor surecegım ama kontrolu ır ıle yapmak ıstıyorum kumandadan basınca 1 motor bellı bır sure calısacak calısma suresını pıc ıle belırleyeegım.basıt bır kumanda ıle kontrol etmek ıstıyorum proje odevım ve ne yaptıysam neyı denedıysem olmuyor.calısan durumlarda ıse 1.5 v cıkıs olaıyorum buda pıc ucın 0 zaten.
kumandaya basınca tk19 un cıkısını 2.5 v dan buyuk yapmam mumkunmu.
kumanda da ıkı tane 1.5 volt (seri) pıl kullanmayı dusunuyorum.
yardımcı olursan cok sevınırım sımdıden tesekkurler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ır alıcının çıkışında voltaj olçemezsin çünkü çıkışı 38-40khz hızında pals verir ben daha önce ır ile ilgili uygulamalar yaptım fakat data aktarımlı ve protokllü idi

bu devreyı kurdum ama cok sacma calısıyuor bazen butona basınca sureklı cıkıs verıyor senın gonderdıgın orneklerıde ıncelecegım.tabı zamanda kısıtlı olmasa tekrar yardımına basvururum.
tesekkurler.

Ekli dosyalar

• Infrared Remote Controller Project by TK19 or SFH506.pdf
    305.9 KB · Görüntüleme: 1

Forum istatistikleri

Konular
129,015
Kullanıcılar
451,245
Son üye
Cevdetsnmz

Yeni konular