Şartel

savassuyu

Üye
Sevgili arkadaşlar herkeze merhabalar dilerim

öncelikle şunu söyliyeyim kendime ait odam var evimiz 5 odalı filan şimdi sayın elektrikci ahali; benim bulundugum odada 3 tane bilgisayar var şartel dışarıda ve ana şartel dügmesini sürekli indiriyorlar ve benim odamın elektrigi gidiyor o gidincede otomatikmen bilgisayarlarım kapanıyor benim abim elektrikci bu durumu ona anlattım fakat o şuan askerde o da senin odana elektrik götüren kabloyu alıcaz biryere baglicaz ana şarteli indirselerde senin odanın elektrigi gitmicek diye birşey demişti tam anlayamadım şimdi size soruyorum sevgili arkadaşlar ben size şartelin resmini atsam orada ne yapacagımı bana söyleseniz yani ana şartel dügmesi indirildiginde benim odamın elektirigi gitmesini istemiyorum yani nereye baglayacagım o kabloyu? biraz saçmaladım kusura bakmayın ama umarım anlatabilmişimdir lütfen yardımcı olunuz. teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ana şaltere elektrik girer ve bu şalterin çıkışlarından diğer şalterlerin beslemesi yapılmıştır.
senin yapacağın kendi odanın şalterini bulup besleme kablosunu ana şalterin çıkışından değilde girişinden almak hepsi bu kadar

ana şaltere elektrik girer ve bu şalterin çıkışlarından diğer şalterlerin beslemesi yapılmıştır.
senin yapacağın kendi odanın şalterini bulup besleme kablosunu ana şalterin çıkışından değilde girişinden almak hepsi bu kadar

hocam abimde böyle birşey söylüyordu zaten. şuda şartelin resmi ne yapmam gerekli şimdi?

DkyPjO.png

Siz müdahale etmeyin, panonun bu şekilde olması suç bir defa, her türlü kaçak elektriğe müsait, olurda o sigortanın girişinden beslerseniz odanızı sayacı devreden çıkarmış olursunuz kaçak elektrik kullanmış olursunuz. Kullanıcılara söyleyin şarteli indirmesinler

Siz müdahale etmeyin, panonun bu şekilde olması suç bir defa, her türlü kaçak elektriğe müsait, olurda o sigortanın girişinden beslerseniz odanızı sayacı devreden çıkarmış olursunuz kaçak elektrik kullanmış olursunuz. Kullanıcılara söyleyin şarteli indirmesinler

hocam bu panoyu biz hiçbir şekilde ayarlamadık tedaşmıdır nedir onlar geldi bu saatin degişmesi gerektigini filan ve bu şekilde yaptılar taa ozamanlar birazda ücret alıp gitmişlerdi.
2. olarakda kullanıcılara 20 defa ikaz ettim ama yine beni dinlemiyorlarne yaptıysam olmadı başka hiçbirşey yapamazmıyım?

İlk sorunuzda sayaç sigortası olduğunu belirtmemişsiniz, ona göre cevap verilmiş, sayaç sigortası olmasaydı yapılması gereken, artisstkumral'ın da dediğini yapmaktı. Ama sayaç sigortasına bunu yapamazsınız.

En sağdaki Merlin Gerin sigorta kimsenin dikkatini çekmemiş.

Bu panoda hiçbir şeye dokunmayın.

Saygılar...

C63A MerlinGerin Ruhun bedeninden ayrılsa bedenin titremeye devam eder :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular