Şeril led sorunu !

speederly

Üye
Arkadaşlar odama 2 sıra şerit led bağladım ama bir tanesinin tam ortasında 3 tane led yanmıyor elimde bastırdığımda gelip gidiyor biraz daha led kaldı o kısmı kesip bağlamak mı lazım yoksa çözüm yolu varmıdır ? yanmayan 3 ledden sonra geri kalanları yanmaya devam ediyor yaklaşık 5 6 cm kadar ama göze çarpıyor ne yapılmalı ? şimdiden teşekkürler

O yanmayan ledlerin dibinde lehim çatlagı vardır üzrindeki seffaf yüzeyi kesip lehim atarsan düzelir ama çirkin olur dersen sen bilirsin ek at

4x5 den toplam 20 metre ve 5 metrelik ledlerin yarısında lehimle ek atılmış ama hiç belli bile olmuyor bozulan ledlerin yanına gidince görebildim eğer dediğin gibiyse evde havya ve lehim avr hallederim olmadı o kısmı çıkartıp arta kalanlardan ekleme yaparsım saolasın

ama temassızlık olduğunu düşünmüyorum çünkü bir sönen 3 ledden sonraki bütün ledler yanıyor temazsızlık olsa ondan sonrakilerinde yanmaması gerekmez mi ?

o ledler paralel bağlandığı için gerekmez D
---
o ledler paralel bağlandığı için gerekmez birde merakımdan soruyorum güç kaynağı olarak ne kulanıyorsun
D

Moderatör tarafında düzenlendi:
100 W gücünde 8.3A lik güç kaynağı kullanıyorum bütün ledlerde capcanlı yanıyor uzun olduğundan sönük mü durcaklar diye korktum ama olmadı

ledlere ilk güç verdiğinizde herhangi bir volt artmasında ledlerin bazı kısımları zarar görebiliyor uygun bir dirençde takıp yapabilirsiiniz.

tipik serit led arızası speederly arkadaşım temassızlık sorunun var eger iç mekansa led in yani silikon yoksa dışında lehim yap ama dış mekansa silikonu söküp yapman hayli çirkin bir görünüme neden olacaktır en güzeli ekini yap ve izle mis gibi haydi kolay gele.

evet o aradaki ledlerde sorun varmış o bölmeyi kesip çıakrdım güç kaynağı ile denedim yanmadılar yerine 3lü başka bir grup lehimledim , duvarda biraz zor oldu ama oldu şimdi güzel güzel yanıyorlar ve hepside parlak yanıyor azalma vs. yok ilgilenen üyelere teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…