1 KONTAKTÖR İLE DEVRE

klima açık konumda iken enerjisi kesilip tekrar enerji verilince çalışmaya devam etmiyor uzaktan kumanda ile baştan açmak gerek. yukarıda anlatılan sistemde enerji kesilip açılıyor klima değil.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bence amac sadece tasaruf etmekse ozaman klimayı bukadar yormaya gerek yok giriş kapısının ustune küçük bir hava perdesi alın bence buda gayet net bir tasaruf saglayacaktır

Çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğun için bu sadece beni denemek için proje söylenmiş utgulama olmuycakmış yani verdiğin bilgi benim şefimden puan almamı sağladı gerçekten yardımcı oldun saol

basit ama çok gereksiz bir durum bende zararları çok olabilir ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…