10 led li yürüyen ışık devresi

Ben bu sıteye yenı uye oldum ve cok memnun kaldım.bu sıte sahıbı ve admınlerımızden Allah razı olsun dıyorum.Bırde su schaub lorenz p-3402 Florıda seması bulabılsem oyle memnun kalacagımkı!

Hoca keşke baskı devre şemasınıda verseydin iyi olurdu...

yav bu saat nedir tam anlayamadım.Resmı falan varmıdır bu saatin.Yeniyimde kusura bakmayın.
Peki o sağ taraftaki 1K'lık direnclerii kaldırıp oralara 2 şer tane daha led eklesek ve oraya 220 ohm dirençler baglasak olurmu.Hem led sayısı artmış hem de 3erli olarak yürürler

bu entegreyi seri bir şekilde nasıl bağlayacağız , seri bağladıktan sonra shift registerlarda olduğu gibi tek bir clock vermek yetecekmidir?

Arkadaşlar devre ile sorularınız varsa cevaplayabilirim...

bana 555 kare dalga üretecek 74164 2 tane ama 74164 8 biri led 7 biri led arıyorum acillll yardım öğrenciyim

sayın elektrox 4017 sayıcıları kullanarak kayan yazı devresi yapmaya çalışıyorum denedim daha once sorunsuz çalışıyor devremde pic kullanmak istemediğim için bunlara yöneldim animasyonlu şekilde 4017leri çoğaltarak mümkün olabilirmi..
YARDIMLARINI Bekliyorum.

baskı devresini çıkararak versen daha iyi olmazmı
yapmayı düşünenler için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…