12 kW Kurulu Güç Tesisi İçin Kompazasyon

Sn.Roboelektronik,evet doğru yazmışsınız.Fakat yanlış algılanıyor.15 KW dan itibaren reaktif uygulanır.Diye her yerde 15 ibaresine alışık olduğumuz için,14 ü yadırgayabiliyoruz.14.999 KW kurulu güce kadar reaktif tarife uygulanmıyor.
Sn.fahri yetiş,arkadaşımızın görüşüne katılıyorum.Bahse konu olan yerde kompanzasyon yapılması gerekmiyor.Yaparsanız da Elektrik dağıtım şirketinin size şöyle seslenmesi olası''ne bileyim ben senin karanlıkta göz kırptığını''

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hocam senin elektriik faturasına bir bakman lazım bence.ilk önce bi reaktif cezaya giriyonmu onu bir bilelim.9 kw atlık bir tesisin reaktif cezayı yediğini gördüm aftif tüketimin ne ? endüktif reaktif tüketimin ne?kapasitif reaktif tüketimin ne ?bunları bilsek daha uygun bir cevap verebiliriz.şimdi ne desek boş bence ....

sayın arkadaşlar 12kw gucumuz var buna göre kaç kvar kondansator lerı nasıl seçmem lazım
yardımcı olursanız sevınırım

kurulu gücü 15,01 kw sözleşme gücü 9,01 kw ve üzeri olan aboneler kompanzasyon yapmazsa ceza öder...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…