1m x 2m yapımı hakkında..

Hani uçlar karardı diyordun ya hani, neden karardığını anlatmaya çalışmışlardı ya , demek ki anlatamamışlar .
Metal özellikle çelik aşırı ısınırsa metalik morumsu bir renk alır.
Isıl işlem görmüş çelikler sonradan 450-650 derecelere kadar ısıtılıp yavaşça soğutularak gerilmeleri alınır.
O derecelerde , bir renk kaplanmış gibi olur.
Bu gerilme alma işlemine menevişleme denir.

Ahşapta aşırı hızlı çalışan soğuyamayan hava çeliği kesicilerde görülür.
Ve asıl önemlisi o derecelerde hss yumuşar sıradan çeliğe dönüşür yani çabucak körelir.

Sana yapılan önerileri neden dinlemedin ?

Neden kızmayacakmışım ?
Aynı caniliği zavallı mile uygulayıp " morartmamış" mıydın ?
Hah bak o resmi buraya koy öğrensin nasıl görünür " yanmış metal "

Eskiden meneviş boyası bulamayınca bor yağına batırılıp süzdürülmüş silahları ısıtıp bor yağına atardık ve o meşhur silah siyahı başka bir adla meneviş rengi - deseni olurdu.
Kültürünüz gelişsin apartman çocukları .

Uçların ortalama çalışma sıcaklığı kaç derece olmalıdır. Şuan 6 milimetre uç 102 derecede çalışıyor

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Son düzenleme:
Eski freze ile işkence çekiyormuşum. Elimdeki bosh 1200 ae marka freze yi taktım. Çok güzel oldu. Hem artık apartman çocuğu muamelesi görmem. freze nin hız ayarı sayesinde ucum yanmadan kesim yapabiliyorum.

Ekli dosyalar

• 1402913829143.jpg
    97.6 KB · Görüntüleme: 47
Elde olduğu için idare eder lakin imkanın olduğunda bu işler için yapılmış spindle motor tak.
Bunlar fırçalı motorlar ve sürekli çalışmada ömürleri uzun değil , ayrıca gürültülü çalışırlar.
Ayrıca rulman yatakları lastik bir takozla çevrili ( en az bir tarafı ) , bu sebeple özellikle sert malzemelerde hassas iş beklenemez.
Ama ucuz ve ara sıra kullanılan amatör işlerde olabilir.

Malesef katılıyorum. Benim Bosch teklemeye başladı. Öbür tarafta elimi çabuk tutmazsam motorsuz kalacağım.

Yorum ve uyarılarınız için teşekkür ederim. Amacım 2kw hertz almak. Beni bir ay kadar idare etse yeter.

2kw hertz'in boyutu hakkında fikrin var mı? Ben görünce inanamadım. Soba borusuna collet ekle. Onun gibi birşey. Ağırlığı da iri kıyım kedi kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…