2 ader 220v dalgıç motoru sıra ile zamanlı çalıştırma

o zaman termiği değiştirip 5.5 ayarlaman gerekir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5,5a ayarladığımda tam koruma sağlayacakmı peki ? 1 amper fark büyük değer bu motor için...

Şu an kullandığınız termiğin ayar sahası nedir?

şuanki kullandığım termiğin ayar sahası 2.8 - 4 amper. motor normal çalışırken 4.5 amper ölçtüm...

Peki motor etiketinde motorun çekeceği nominal akım kaç amper olarak görünmektedir?

motorlar foseptik içinde olduğu için içine girip bakma şansım yok. kılavuzu ve kutusuda yokmuş motorların sırası yaklaşık 1 senedir elle değiştiriliyormuş... 4.5 amperi 20amper ac kademesi olan avometrem ile ölçtüm, pens ampermetrede var ama düşük akımlarda onun sonucu net değil.. motor yaklaşık 2 dakika çalışıp ondan sonra termik atıyormuş

Elle kumanda yapıldığı dönemde motorların termik koruması yokmuymuş?

termik koruması yoktu. motor üzerindeki şamandıralar açma kapama yapıyordu motorun biri yanınca değiştirdiler yerine aynı güçte başka yeni motor alındı ben panoyu taktığımda 2 motoruda ölçtüm ikiside yaklaşık aynı amperi çekiyor

5,5a ayarladığımda tam koruma sağlayacakmı peki ? 1 amper fark büyük değer bu motor için...

1 amper normal bi değer.motorun zaten4.5 amper çekiyor senin termiğin 4 ampere ayarlı. bu şekilde tabiiki termik açar termiği değiştirmekten başka çare yok.4-6 arası termik alman gerekiyor.slm

termiği değiştirmeyle ilgili sorun yok aldığımız yer değişim garantisi veriyor benim sormak istediğim ben bi üst kademe termiği alıp en düşük saha olan 5.5 ampere ayarladığımda koruma sağlarmı ben mesela 5 ampere ayarlayabileceğim bir termik düşünüyordum ama siemens siriusta 5.5 varmış artık onu takacaz herhalde

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,220
Kullanıcılar
451,588
Son üye
Gokhan3834

Yeni konular

Geri