2 ader 220v dalgıç motoru sıra ile zamanlı çalıştırma

sirius serisninde var tüm akımlarda termiği satıcının elinde yoksa birşey diyemem siemens kataloğunun 38. sayfasında var
3,5-5A veya 4-6,3a termik alırsanız ayarlarsınız 5 ampere

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sizin taktığınız resimden anladığım kadarı ile 3RU1116-1EB0 2,8-4A sizin alacağınız 3RU1116-1GB0 4,5-6,3A termik ve diğerlerinin aldığınız fiyattada olması lazım

firmayla tekrar görüştürüyüm arkadaşı o zaman. model numarası verdiğiniz iyi oldu. teşekkür ederim, gelişmeleri yazarım tekrar...

motoru yükde direk çalıştırdığınızda ölçüğünüz akım 4,5A ise 4,5-6,3A termik olur

eğer siz devrede ölçüm yaparken termik attı ise termiği iptal etip bi daha ölçün amper değerini 8a yakın çıkarsa o zaman 3RU1116-1JB0 7-10A alırsınız

ölçüm yaparkende korkmayın 1 dk termiksiz çalışsa bi şey olmaz

Bu durumda(motorun nominal akımının 8 A olması) mevcut termik röleyi değiştirmeden, ben olsam şu şekilde bir uygulamayla motorları çalıştırırdım.

1-Termik röleye giren nötr hattını çıkarır, motora nötr hattını direk verirdim.
2-Fazı termik rölenin 2 kontağına bölerdim. Böylelikle kontaklarda akım 2'ye bölünür. Buda mevcut termik rölenin ayar sahasını 5,6-8 A yapmak anlamına gelir. Zaten motorda 8A'lik olduğu için koruma gerçekleştirilmiş olur.

sirius serisinde bahsettiğiniz ayar sahasında olan varmı? 4-6,3a olan tam bizlikmiş

bizim galiba motorun datasheetini buldum ama ilginçtirki burda 8 amper değer vermişler motor için:

http://www.webpumps.com.au/docs/Unilift/96432507.pdf
arkadaşım merhaba
linkini eklediğin motoru kullanıyorsan bu motorun anma akımı 8 amperdir.çünkü siz motorun nötrünü termik üzerinden geçirdiğiniziçin 8x1.2=9.6 (6.3-10) termik kullanmalısın.çünkü bu motor akımı 8 ampere kadar akım çekebilir.
kolay gelsin

4-6,3 olan termik firmanın elinde yokmuş bugün gelecekmiş onu değiştireceğiz. yanlız benim kafama takılan birşey var.

ben motor normal çalışırken 4.5 amper ölçtüm. katalogta 8 amper demiş. motor 8 amper çekse yaklaşık 2kw güce ulaşması demektir. ama katalogun başındada 1.1kw yazıyor ve benim ölçtüğüm 4.5 amperde yaklaşık olarak 1.1kw güce denk geliyor yani bence sorun yok. ben 4-6,3 olan termiğin siparişini verdirdirm termik gelince takıp deneyeceğiz bakalım. gelişmeleri yazarım

Elinizdeki motor için uygun termik 6,3-10 olandır. Daha düşük seçtiğiniz termik motorun biraz zorlanması durumunda atmasına neden olacaktır. Diğer taraftan motorun akımını bulurken verimini ve cosfisini de dikkate almak gerektiğini unutmayınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,220
Kullanıcılar
451,588
Son üye
Gokhan3834

Yeni konular

Geri