2. K.A.R. gerekir mi?

darkelf

Üye
Merhaba;
2 katlı müştakil evimiz var. Çatı arasına da teras, banyo ve 2 oda yaptırdık. 4 priz, 2 aydınlatma sigortası alıp yeni kat için aldığım bir sigorta panosuna topladım. Aşağı kattan gelen faz, nötr ve toprak kablolarını buraya giriş gibi kullanacağım.

Şimdi aklıma takılan şey şu:
  1. Acaba yeni kat için kullanacağım sigorta panosu için de bir kaçak akım rölesi almak gerekir mi? Bana gerekmez gibi geldi. Çünkü aşağıdan gelen kablo zaten bir KAR tarafından korunuyor. yine de emin olmak istedim.
  2. zamanında inşaat yapılıyorken yukarıya yapılacakları söyledik. Elektrikçi kablo çıkardı yukarı. Şimdi baktım 2.5 NYA çekmiş yukarı, 20A bir sigortaya da bağlamış ucunu Yani buradan besleyeceğim üst katı. Sorun olur mu sizce?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Projesi ? İşten anlayan elektrikci bulmanız .

1 .
Ne kadar kaçak akım rölesi olursa o kadar iyidir .
Tesisat : alt kat üst kat ayrı katlar gibi .
Bir katında kaçak akım rölesi atarsa diğer katta ( alt veya üst ) enerji olur .

2 .
2.5 NYA kablo , 20A sigorta sorun . ( 4 priz, 2 aydınlatma )
Bu 4 adet prizlerde ne gibi cihaz ürünler çalıştırılacak ???
Ne kadar siğorta o kadar iyidir .

Diğer : Sanırım tesisat alt kat sorunlu olabilir ( bilğileri yok )
Elektrikciniz üst kat gibi alt katın tesisatı yapmışsa !!!

Alacağınız şalt malzemelerini ve kaçak akım rölesi amper ve tipi vs gibi özellikleri için forumu dolaşmanız.

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....

Son düzenleme:
Üst kata giden hat KAR'dan geçmiyorsa üst kata da 30ma'lik KAR takmanız gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…