20 tane televizyona tek uydu alıcı ile aynı anda tek kanal yayını

wertyughkl

Üye
20 televizyona tek uydu alıcı ile bütün televizyonlar aynı kanalı izleyecek şekilde yayın yapmak istiyorum.

Uydu alıcısının çıkışını 20 ye hangi cihazla bölebilirim?

Uydu alıcısının çıkışını 20 ye böldüğümde bir televizyon için maksimum kablolama mesafesi ne olmalıdır?

Kullanılacak televizyonların tek scart girişi bulunmaktadır.

Bu sisteme ek olarak bir bilgisayardan video ve slayt gösterimi yapılabilir mi?

Arkadaşlar bu konularda teorik ve pratik bilgim zayıf yardımlarınızı bekliyorum.

sayın wertyughkl

yapacağınız sistem için çoklu scart kullanmanız gerekir. google da çoklu scart diye arama yaparsanız bir çok konu bulabilirsiniz. ayrıca pc deki görüntüyü tv ye vermeniz için ekran kartınızın tv çıkışı bulunması gerekir...

Dağıtımı RF bağlantısıyla yapabilirsin.Yani normal karasal anten bağlantısı üzerinden.Bunun için normal anten koblosu kullanabilirsin.Ben 4-5 tv bağlantısı yapmıştım herhangibir yükseltici gerekmemişti.Sanırım 20 tv içinde gerekmez.Görüntü ve ses kalitesi scart girişine göre düşük alabilir fakat kurulumu daha kolay ve ucuz olacaktır.

sayın oonur verdiğin fikir için teşekkür ederim

Ek olarak buatlara 60ohm 1/8 w dirençle kublaj yapmalısın .Görüntü kalitesi eşit olsun diye sonlamayıda dirençle yap !

iyi günler bende farklı yerlerdeki 16 adet tvye iki adet farklı yayın yampmak isitiyorum mesela 8 tanesinde manzara resmileri yayınlnırken 8 tanesinde de ilan vb şeyleri yayınlamak isitiyorum bunun için ne yapmalıyım tv lere yayını sağlamak için ne tür bir kablo cekmeliyim istediğim ilanı yayınlamak için ne tür bir cihazla yönetmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…