200 amperlik inverter kaynak makinesini nasıl bi jeneratör karşılar karşılar mı ?

O makina kesinlikle 200A vermez. 6 KW jeneratör alın olsun bitsin

Bunu da neye göre söylüyorum. Çektiği güç 4 KW diyor. Ama gerçek anlamda 200A veren kaliteli makinalar 200A de 7.3 KW çekiyor.
sayı hocam daha önce karşılaştığım bir sıkıntı bu 12.5 kw bir jeneratör olayı çözebiliyor denemesi yapılmıştır daha az güçteki jeneratörler zorlanıyor saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu jeneratör kaynak masinesini çalıştırır mı yada kva surekli 2.45 max ise 2.75 dir yada kva yükselm durumu varmıdır

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181215-190310_Hepsiburada.jpg
    110.5 KB · Görüntüleme: 22
kullanacağınız kaynak makinesinin gücüne bağlı etiketinde yazar kaç kw ve kaç amper olduğu

Sayın c.berkan taydin üstadının konudaki yorumlarına katılmakla beraber 200 A. İnverter kaynak makinesi marka bedeli kalitesine göre nominal güç ve akım değerleri değişmekle beraber giriş voltajı ve akımı 230v/ akım değerinin 35-45 A. Güç de 6-7 kW(9 KVA) olduğunu varsayarsak sizin jeneratör ihtiyacınız ortalama 10 KVA 'dan aşağısının kurtarmaya çağını düşünüyorum.( 1 KVA jeneratörden ortalama 4,3 amper çekebiliriz). Ayrıca paskomya ustanın dediği gibi kaynak makinasının iç donanımının jeneratöre uygunluğuna dikkat...

küçük bir hile eğer başka şansım yok diyorsanız kapasitörlerin değerlerini yüklseltin 470 uf ise 680 uf ile değiştirin

Fimer i atlamışsınız üstadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…