36watt 4 Pinli Osram Dulux L Titreşimli Yanıyor

mertt.gunn

Üye
Herkese merhaba. Bugün bir elektik marketten 4pinli Osram Dulux L + 4pin girişli bağlantı soketi + CATA 40Watt elektronik balast aldım.
Alırken balastın bu floresanı çalıştırabileceğine ancak orjinal balastının olmadığını söylediler.
Eve geldim bağlantıyı yaptım (Doğu yanlış bilmiyorum) floresan dedikleri gibi çalıştı ancak hiçte üzerinde yazdığı gibi 2750lm ile karşı karşıya kalmadım.
Floresanın dip kısmı canlı ileri kısımları ise cansız yanıyordu ve sanki floresanın içinde dalgalanan titreşimli bir ışık vardı.
Bunun sebebi balast mıdır yoksa bağlantı hatası mıdır ?

Floresan bilgileri: Watt: 36Watt, Lümen: 2750lm, Kelvin: 6500kelvin (Cool Daylight), Duy: 2G11 duy
Balast bilgileri: Voltaj: 220-240V, Watt: 40W, Frekans: 50Hz

01.jpg2013-10-26-029.jpg2013-10-26-031.jpg2013-10-26-026.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
36 wat pll ampul starter devrelidir mekanik balans ta kullanabilirsen daha güzel verim alırsın

Herkese merhaba. Bugün bir elektik marketten 4pinli Osram Dulux L + 4pin girişli bağlantı soketi + CATA 40Watt elektronik balast aldım.

Balastın uygun olmadığına eminim. Mutlaka lambayı yakar ama lamba ömrü kısalacaktır.

Bu tür sorunlar genelde lamba çok soğuk olduğunda, ya da balast lambaya yeterli akım sağlayamadığında olur. lambayı yaktıktan sonra zaman geçtikçe normale dönebilir.

Eğer karaköye yakınsanız ya da yolunuz düşerse bana ulaşın size ücretsiz bir adet Tridonic balast verebilirim. Ama gelmeden önce arayın lütfen. (530 525 5948)

Forum istatistikleri

Konular
129,217
Kullanıcılar
451,583
Son üye
TheBridge

Yeni konular

Geri