4/4 lük bir Bakım onarımcının Bilmesi gerekenler ?

herşeyi biliyorum diyen insan aslında yalan söylediğinin farkında değildir. bir insan sadece tek bir şeyi iyi bilmelidir.herşeyi bilmeye ömür yetmez. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. diyor KEMAL ATATÜRK herşeyi yapandır demiyor. işine dört elle sarıldıktan sonra herşey kendiliğinden gelir.azimle ve yılmadan çalışmalıyız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
proje okuyı ıyı ogreneceksın teknık terımlerde bılgın olacak ingılızce soracaksın takıpcı olacaksın azımlı ve arıza cozdgun zamn bunu daha kısa surede nasıl yapardım dıyeceksın benım bı formulum var sana soyleyım demırcelık fabrıkasında 5 yıl elektrık bakımcı olarak calıstım arıza cozmenın metodlarını sıraladım kendımce atolyeden arızya gıdınceye kadar olan mesafede arızayı dusun en olası ıhtımalden az olası ıhtımalı sırala kafanda gıdınce olayı gor dusunduklerını uygula ben boye yapıyorum tavsıye ederım

Sana kendimden örnek vermek isterim endüstri meslek lisesi elektrik bölümünden mezun oldum ve ilk olarak sınavsız 2 yıllık üniversitelere gidenlerdenim askerden geldim 5 gün içinde 12 iş yerine başvuru yaptım ve bursa dan otomotiv sektörü ile uğraşan bir şirkette işe başladım ilk gün ustam dediğim kişi ölçü aleti elinde geldi ve şu makinanın kablolarını bul dedi o günkü heyecanımla bütün kablolar nereye gidiyor ise yazdım ilerliyen günler de tek başıma vardiya tuttum derken işi bırakıp memleketime geleceğimi söyledim ve vedalaştık ustam ilk iş günümde yaptığım için bu çocuk bu işi öğrenir didim dedi bu bana en büyük ödül oldu burdan çıkarttığım ders yanlış düşünüyorsam düzeltin 1.bu meslekte her zaman meraklı olmalısın ve sürekli kendini yenilemelisin hiç bir zaman ben yaparım düşüncesinde olmamalısın gün gelir yanındaki stajyer bulur arızayı sabırlı olmalısın ben şu an 600 ton süt işleyen bir firmadayım 5 yıl içinde 6 tane şef dediğim kişi oldu halada yenileri geliyor ama ben hala bu firmada Bakım onarımcıyım argon kaynağı yapmaya çalışırım vardiyamı kurtaracak kadar bildiğimi düşünüyorum soğutma ile ilgilendim 250 tane köyün soğutma tankına baktım buz hane kurdum gün geldi revirdeki yatakta uyudum eşimle çok arızaya gittim 12 saat fabda çalışıp köylere gittim mesai parası almadım almanyadan servis elemanı geldi yapamadı fikir verdim yaptı uzun lafın kısası 1. sabır 2. merak ve azim 3. en önemlisi mesleğe saygı ve mesleğini sevmek 4. hiçbir zaman korkak olmamak örnek arkadaşımızın birisi halen çalışıyor daha bir aylık oldu ancak mak bağlıyoruz 1 fazlı invertörler var nötr bağlamadı ve invertörler patladı olabilecek bi durum evet kızdım fakat neden yanında bende vardım ve o anda ucu açık kablolar ile uğraşıyor olabilirdim yanında kim olursa olsun mak her yerine bakıp ondan sonra enerji vermeliydi invertör patlaya bilir hiç önemli değil

arkadaşlar tüm tecrübelerini ve yapman gerekenleri çok güzel bir şekilde anlatmışlar.benim sana ilk tavsiyem önce işgüvenliğini ön planda tut.iş güvenliği derken önce kendini, çalıştığın makinayı ve o makinada çalışan operatörün güvenliğini ihmal etme. enerjiyi kesmen gereken durumlarda kimsenin lafına bakma indir şalteri.makina üzerindeki emniyet donanımlarını iptal etme(köprüleme).daha sonra Allah korusun birisine istemedende olsa vereceğin bir zarar vicdanında büyük hasara yol açar ve meslekten tamamen soğursun. arıza ile uğraşırken herkes seni sıkıştıracaktır usta ne zaman biter diye acele etmeye zorlayacaktır soğukkanlılığını kaybetme.ve en önemlisi işini severek yap unutma Allah-u teala (zenginliği ve malı istediğine ilim ve irfan-ı isteyene verir).Allah yardımcın olsun.

Merhabalar arkadaşım öncelikle şunu bilmen gerekir tamirini yaptığın makinanın nasıl işlediğini mekanik olarak bilmen lazım yani çalışırken seninle ilğili kısmınınmı yoksa mekaniğininmi çalışmadığını bilecek ve ona göre işlem yapacaksın.Mutlaka makina hakkında bilğileri not etmelisin arızaların nelerden kaynaklandıgını nelerin sebeb olduğunu beynine not etmelisin..Gerisi nasıl olsa gelir iş hayatında başarılar dilerim...

selamın aleyküm rf alıcı verici yapmak istiyorum ses ileticek elimde arx34 ve atx 34 var ama bunların dijital olarak çalıştıklarını biliyorum. elimde birde alıcı ve verici ye bağlanacak devreler mevcut ancak bu devreler analog. arkadaşlar bana eğer bu alıcı vericiye ait bir devre varsa onu gönderirseniz sevinirim.eğer yoksa dac ve acd dönüştürücüyü nasıl yapabilirim herşey için sağolun

kusura bakmayın siteyi yeni kullanmaya başladım tam olarak nerde ne yazacağım bilemiyorum özel mesaj gönderemiyorum ama sizlerin birikimine ihtiyacım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…