5+1 receiver baglamak

aalbatros

Üye
pc de kullandıgım 5+1 ses sistemini tv ye kurmak istiyorum https://i.kontrolkalemi.com/0/DVe78.jpg resimde gosterdiğim kablonun ses sisteminden gelen 3 kabloyuda aynı yere taksam ve o sekılde baglasam sorun olurmu acaba birde bu sekılde bagladıgım zaman ses gelmiyor scart kablosunu cıkartıyorum receiver o sekılde acıyorum ses geliyor bunun bir çözümü varmı acaba yoksa scart iptal edip sarı kablo ile mi baglayacam tv ye.

kalite düşmemesi için ne yapmam gerekiyor acaba.

normal hepsini orjinal bağlanan gerekir hepsinin ayrı girişi olması gerekir.

birleştirici kullamadan olmaz kalite biraz düşebilir ama idare eder

PlayVision arkadaşım sana bir tane bundan lazım 5+1 in analog oldugu için tv ne bağlayamazsın bağlasanda bir aracıyla yani dvd uydu alıcısı vcd gibi bir cihazla bağlayabilirsin buda tam anlamıyla bir 5+1 hissi vermez bu cihazın özelliği tam anlamıyla 5+1 ses vermek 5+1 çıkışındaki 3 tane kabloyu (yeşil turuncu siyah) bu cihaza bağlıyorsun tvdende optik çıkışı varsa ki yeni bir lcd veya led tv ise mutlaka vardır onu cihazın girişine bağlıyorsun bu kadar basit farkı hissedeceksin hele bluray bir film yada dts bir film izlediğinde ses farklarını hissedeceksin kendini sinema salonunda gibi hissedeceksin bizzat şahsım tarafından denenmiştir fiyatı 185 tl ve bir tek tr de bu site satıyor yurtdışında da var 45 dolar civarı ama kargosuyla falan 60 doları falan buluyor birde arızalı çıkarsa vay haline piyasada tvlere uyumlu ses sistemleri var fakat çok pahalı 800 tl den başlıyor kafana takılan yer olursa cevaplayabilirim çünkü ben bunun la bayağı bir kafa patlattım yani tecrübe kazandım

bunların hiç birisine gerek yok tv den 5+1 e ses vermek istiyorsun doğru anladım demi o zaman şöyle tv de scart girişi varsa gerisi tamamdır tv nin arkasındaki uclardan birisi ses çıkışıdır ve scatta bu giriş üzerine bağlı kablo yoktur senin yapacağın tek şey giriş kablosunu tek tek kontrol edip ses çıkış yerini bulmak kolay gelsin

arada amfi olmadan bağlarsan hoparlörden ses alsan bile orijinal 5+1 ses alamazsın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…